چیدمان منزل

چگونه مبلمان مناسب متراژ منزل انتخاب کنیم

چیدمان مبلمان منزل

نحوه‌ انتخاب مبلمان براساس متراژ منزل

 

مبلمان را باید بر اساس فضایی که در منزل در اختیار دارید مورد استفاده قرار دهید. پیش از آنکه با نحوه چیدمان مبلمان آشنا شوید نیاز است شما را با انواع مبلمانی که این روزها در بازار مبل موجود است آشنا شوید.

 

سبک های مبلمان منزل

در کشور ما سه سبک مبل به وفور یافت می شود و تنها بهره گیری از تم های رنگی متفاوت در کنار ایده پردازی های متفاوت تر سبب شده تصور کنید چندین هزار سبک مبلمان وجود دارد. سه سبک مدرن، کلاسیک و سلطنتی که با عنوان های اسپرت، استیل و نیمه استیل نیز شناخته می شوند. این سه سبک اصلی مبلمان در بازار مبل به شمار می آیند.

پیش از آنکه به متراژ داخلی منزل خود توجه داشته باشید باید به این مهم دقت کنید که چه سبک و چه تم رنگی ایده ال و مد نظر شما است. سپس بر اساس فضای داخلی که در منزل در اختیار دارید دست به انتخاب بزنید.

بر فرض شاید شما تمایل داشته باشید که آپارتمان نقلی را با استفاده از مبلمان سلطنتی دیزاین کنید. از آنجایی که سقف خانه های آپارتمانی قدری به نسبت خانه های ویلایی کوتاه تر است استفاده کردن از این قبیل مبلمان سبب می شود فضای منزل شما بسیار کوچک تر از قبل جلوه دهد، اما اگر انتخاب شما این سبک است،

اصلاً نگران نباشید زیرا به جای خرید یک سرویس هفت نفره به شما استفاده از یک نیم ست را توصیه می کنیم. در این مقاله قصد داریم پیرامون باید و نبایدهایی که در راستای خرید مبلمان بر اساس متراژ داخلی منزل نیاز است مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم. چنانچه نگرانی دکوراسیون کردن فضاهای کوچک منزل دغدغه این روزهای شما به شمار می آید اصلاً نگران نباشید با ما همراه باشید تا کاربردی ترین راهکارها را پیش پای شما بگذاریم.

چیدمان مبلمان منزل

دیزاین اتاق نشیمن با استفاده از مبلمان

نحوه‌ انتخاب مبلمان براساس متراژ منزل

مبلمان و کاربرد آن در اتاق نشیمن بر هیچ کسی پوشیده نیست. حال دیگر تفاوت نمی کند که فضای داخلی اتاق نشیمن شما بزرگ است یا خیلی نقلی کوچک. در هر دو صورت نیاز است از مبل راحتی برای استراحت در این فضا کمک گرفته شود.

بر همین اساس به شما توصیه می کنیم برای اتاق نشیمن نقلی و کوچک از یک کاناپه دو نفره یا سه نفره استفاده کنید. سپس با استفاده از بالشتک های که شبیه به پاف جلو مبلی طراحی شده اند اما پایه ای برای آن ها استفاده نشده است. برای فضای روبروی تلویزیون کار دیزاین را ادامه دهید.

راهکار دیگر دو صندلی تکی و یک کاناپه دو نفره است که یک نیم ست زیبا را برای شما فراهم می سازد. پاف ها نقش به سزای برای استفاده از آن ها به جای صندلی ایفا می کنند. اگر فضا بسیار تنگ و دست و پا گیر می شود و حتی قابلیت استفاده از کاناپه نیز برای شما فراهم نیست. با دو مبل تکی و دو پاف می توانید یک سرویس مبل زیبا برای خود طراحی کنید.

 

انتخاب مبلمان برای فضاهای بزرگ

نحوه‌ انتخاب مبلمان براساس متراژ منزل

در عوض اگر می خواهید فضاهای بزرگ خانه های ویلایی شما خیلی خالی جلوه نکند و پول زیادی برای خرید چند دست مبلمان راحتی ندارید. توصیه می کنیم با فاصله بیشتری کار چیدمان مبلمان خود را به انجام برسانید.

از سوی دیگر نیازی به خرید دو سرویس مبل نیست. شما با خرید یک سرویس مبل هفت نفره و چند صندلی مهمان و چند پاف صندلی شکل می توانید کار دیزاین کردن فضاهای بزرگ را نیز به انجام برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *