دکوراسیون

معرفی بازار مبل بزرگ چهاردانگه + معرفی انواع پاساژها

همان‌طور که می‌دانید خرید یک مبلمان مناسب و باکیفیت، می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر دکوراسیون منزل شما گذاشته و جلوه‌ای زیبا به فضای منزل یا محل کار شما بدهد. یکی از چالش‌هایی که افراد در هنگام خرید مبلمان با آن روبه‌رو هستند، پیدا کردن فروشگاه‌های معتبر در زمینه عرضه مبلمان است. همچنین افراد تمایل دارند با هر بودجه‌ای بتوانند مبلمان مورد نظر خود را در بازارهای مبلمان پیدا کرده و خریداری نمایند. در شهر بزرگی مانند تهران مناطق و بازارهای گوناگونی برای خرید مبلمان وجود دارد. در این بازارها انواع مبلمان با کیفیت و قیمت متنوع به فروش می‌رسد و می‌تواند پاسخ‌گوی نیاز افراد با هر سبک و سلیقه‌ای باشد. بازار مبل چهاردانگه یکی از بازارهای مبل معروف و پرطرفدار در تهران است. تولیدی‌ها و فروشگاه‌های متعددی در این بازار به تولید و عرضه مبلمان می‌پردازند. همچنین علاوه بر مبلمان انواع سرویس‌ ناهارخوری، سرویس خواب، مبلمان اداری و … در این منطقه عرضه می‌شود. در این مقاله از وودن مبل به معرفی بازار مبل چهاردانگه می‌پردازیم؛ با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

بازار مبل چهاردانگه، خرید از شهر تولیدی مبلمان

به طور کلی می‌توان گفت بازار مبل چهاردانگه برای تمام افرادی که به دنبال خرید مبلمان با کیفیت قابل قبول و با قیمت مناسب هستند، بازاری نام آشنا محسوب می‌شود. این بازار نه تنها محلی برای فروش مبلمان است، بلکه شبیه به شهری از محصولات دکوراسیون به شمار می آید. انواع آینه و کنسول، سرویس‌های اتاق خواب، نشیمن و پذیرایی و… در این بازار به فروش می‌رسند. همچنین به دلیل وجود تولیدی‌های متعدد در زمینه تولید مبلمان و محصولات چوبی، ضمن بالا بودن تنوع محصولات، می‌توان به محصولاتی با قیمت مناسب نیز دست پیدا کرد. اکثر تولیدکنندگان مشغول به کار در این بازار، با توجه به توان خرید مشتری‌های خود و اوضاع اقتصادی مردم در سال‌های اخیر، سعی می‌کنند تا با استفاده از متریال باکیفیت و در عین حال ارزان قیمت از هزینه‌های تولید کم کرده و محصولاتی با بهترین کیفیت را در مناسب‌ترین قیمت برای مردم فراهم نمایند. البته در بازار مبل چهار دانگه می‌توان انواع مبل راحتی، مدرن، سلطنتی و کلاسیک را در بازه قیمتی اقتصادی و ارزان قیمت تا لاکچری و گران قیمت مشاهده کرد.

چهاردانگه کجاست؟

چهاردانگه در جنوب تهران و منطقه ۱۹ این شهر قرار دارد. این منطقه از توابع شهرستان اسلامشهر به شمار می‌آید. در گذشته چهاردانگه یک منطقه روستایی بوده و بخش مرکزی آن به دلیل وجود یک قلعه‌ شهرت داشته است. در آن زمان وجود این قلعه و دیوارهای بلند و وسیع آن در اطراف شهر، مانع از ورود راهزنان به داخل شهر بوده است. بنابراین می‌توان حدس زد که چهار دانگه منطقه‌ای قدیمی با سابقه چندصد ساله محسوب می‌شود. در این شهرک، انواع تولیدی‌ها، مراکز صنعتی و فروشگاه‌ها قرار گرفته است. اما علاوه بر بعد صنعتی و تجاری این منطقه، در حدود ۵۰ هزار نفر در چهار دانگه سکونت می‌کنند؛ بنابراین می‌توان آن را تا حدی نیز مسکونی دانست.

چهاردانگه کجاست؟

آدرس دقیق بازار مبل چهاردانگه

همان‌طور که گفته شد؛ بازار مبل چهاردانگه در چهاردانگه و منطقه 19 تهران قرار گرفته است. دسترسی به این بازار از طریق بزرگراه آزادگان ممکن است. در محدوده بزرگراه تهران – ساوه و بزرگراه تهران – قم، از قسمت خروجی بزرگراه سعیدی به سمت جنوب می‌توان به این بازار دسترسی داشت. نزدیک بودن این منطقه به بازار مبل یافت آباد موجب شده است تا افرادی که برای انتخاب و خرید مبل به بازار مبل یافت آباد می‌روند، با طی کردن یک مسیر 15 دقیقه‌ای و از مسیر بزرگراه سعیدی جنوب می‌توانند به بازار مبل چهار دانگه رسیده و انواع محصولات موجود در این بازار هم مشاهده کرده و به مقایسه محصولات و گرفتن تصمیم نهایی برای خرید، بپردازند.

نزدیک ترین مسیر های دسترسی به بازار مبل چهاردانگه

از مسیرهای متعددی می‌توان به بازار مبل چهاردانگه دسترسی داشت. در ادامه دسترسی به این بازار را از چهار مسیر شمال، شرق، غرب و جنوب بررسی می‌کنیم.

از شمال

اگر از سمت شمال راهی این بازار می‌شوید، باید ابتدا از طریق بزرگراه نواب تا بزرگراه چراغی رانندگی کنید. سپس پس از کمی رانندگی وارد بزرگراه آیت الله سعیدی شوید و از آنجا به بازار مبل چهار دانگه بروید.

از شرق

برای دسترسی به بازار مبل چهاردانگه از سمت شرق باید ابتدا وارد بزرگراه آزادگان شوید، به سمت خروجی‌های بزرگراه رجایی، بزرگراه تندگویان و بزرگراه خلیج فارس(تهران-قم) رانندگی کرده و از این خروجی‌ها رد شوید. سپس از طریق زیرگذر یا روگذر به بزرگراه آیت الله سعیدی جنوب وارد شوید. پس از آن می‌توانید به بازار مبل چهار دانگه برسید.

از غرب

از سمت غرب ابتدا باید به بزرگراه آیت الله سعیدی جنوب وارد شوید. سپس از طریق زیر گذر و رو گذر خروجی بزرگراه کاظمی و خروجی بزرگراه آزادگان، در بزرگراه آیت الله سعیدی جنوب به مسیر خود ادامه دهید. پس از اینکه از خروجی بزرگراه آزادگان عبور کردید، وارد چهاردانگه خواهید شد.

از جنوب

از سمت جنوب ابتدا باید به سمت بزرگراه آزادگان رانندگی کنید و پس از آن به حد فاصل بزرگراه تهران و ساوه، بزرگراه تهران قم، خروجی بزرگراه سعیدی بروید و از آن‌جا وارد شهرک صنعتی چهاردانگه شوید.

از جنوب

از طریق مترو

به جز مسیرهایی که گفته شد؛ از طریق مترو هم می‌توانید به این بازار مبل محبوب بروید. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به بازار مبل چهاردانگه، ایستگاه متروی آزادگان است. برای رسیدن به این ایستگاه باید وارد خط ۳ مترو (قائم-آزادگان) شوید. پس از طی مسیر به وسیله مترو، در آخرین ایستگاه این خط از قطار پیاده شده و پس از آن سوار تاکسی‌های خطی چهاردانگه شوید.

نقشه بازار مبل چهاردانگه

می‌توانید از طریق نقشه زیر موقعیت مکانی بازار مبل چهار دانگه را مشاهده نمایید.

ساعت کاری دقیق بازار مبل چهاردانگه

چنان‌چه می‌خواهید از فروشگاه‌های مبل در بازار مبل چهاردانگه دیدن کنید، می‌توانید هر روز هفته به جز روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب به این بازار مبل بزرگ مراجعه کنید. اگر در سایر روزهای هفته مشغله کاری اجازه رفتن به بازار را نمی‌دهد، می‌توانید در روز جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعد از ظهر از بازار مبل چهاردانگه دیدن کنید. دقت داشته باشید که قسمت تولیدی‌های بازار چهاردانگه از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر باز هستند و اگر می‌خواهید از تولیدی‌ها دیدن کرده و خرید نمایید، باید در این ساعات به آن‌جا مراجعه نمایید.

قیمت مبل در چهاردانگه

پیش از خرید مبلمان، باید میزان بودجه‌ای که می‌توانید برای این کار در نظر بگیرید، مشخص کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا در همان حدود قیمت به جستجوی مبل مورد نظر خود بپردازید. به طور کلی بازار مبل چهار دانگه یک بازار اقتصادی و می‌توان گفت یکی از ارزان‌ترین بازارهای مبل موجود در تهران است. وجود بیش از ۱۰۰۰ مرکز تولیدی مبل در این بازار موجب شده، افراد بتوانند با خرید بدون واسطه، محصول مورد نظر خود را با قیمتی کمتر از سایر نقاط تهران خریداری کنند. مراکز تولیدی موجود در این بازار انواع مبلمان، سرویس‌های پذیرایی، ناهار خوری و سرویس‌های اتاق خواب را با قیمت مناسب تولید می‌کنند. البته با توجه به متریال به کار رفته در ساخت مبلمان و سرویس‌های چوبی، قیمت‌ محصولات متفاوت خواهد بود. در واقع می‌توان گفت متوسط قیمت مبل در بازار مبل چهاردانگه نسبت به برخی بازارهای دیگر نظیر بازار مبل دلاوران و بازار مبل یافت آباد کمتر است؛ اما می‌توان محصولاتی با کیفیت و قیمت بالا هم در این بازار پیدا کرد. فعالیت تولیدی‌های بسیاری که در این بازار وجود دارند، منجر به ایجاد قیمت‌های رقابتی شده است.

قیمت مبل در چهاردانگه

خرید از بازار مبل چهاردانگه چه مزایا و چه معایبی دارد؟

از مزایای بازار مبل چهار دانگه می توان به تنوع بالای محصولات اشاره کرد. در این بازار می‌توان به انواع مبلمان و محصولات چوبی دسترسی داشت. فعالیت کارگاه‌ها و تولیدی‌های متعدد در این بازار موجب تنوع در محصولات شده‌ است. قیمت‌های رقابتی و اقتصادی از دیگر مزایای خرید مبلمان از این بازار محسوب می‌شود. به دلیل وجود فروشگاه‌ها و تولیدی‌‌های بی‌شمار، قیمت محصولات در این بازار اقتصادی و به‌صرفه است. همچنین نزدیک بودن به بازار مبل یافت آباد، موجب شده افراد بتوانند در کنار دیدن از بازار یافت آباد، به این بازار هم مراجعه کرده و از فروشگاه‌ها و تولیدی‌های آن دیدن کنند. در کنار این مزایا خرید از بازار مبل چهاردانگه ممکن است معایبی نیز به همراه داشته باشد. به عنوان مثال به دلیل قیمت مناسب، نمی‌توان انتظار کیفیت بسیاری بالایی از برخی تولیدات داشت و ممکن است نتوانید محصولات لوکس زیادی را در این منطقه پیدا کنید.

جمع بندی

از آنجایی که انتخاب و خرید یک مبلمان مناسب می‌تواند تاثیر بسیاری در فضای داخلی و زیبایی دکوراسیون منزل شما داشته باشد، پیش از اینکه برای خرید اقدام کنید، باید تا حدی با بازارها و فروشگاه‌های معتبر عرضه کننده مبلمان آشنا شوید. یکی از این بازارهای محبوب و شناخته شده در تهران، بازار مبل چهاردانگه است. در این مطلب به معرفی این بازار پرداختیم و مسیرهای دسترسی به آن را از طریق ماشین شخصی و وسیله حمل و نقل عمومی بررسی کردیم. همچنین مزایا و معایب خرید از این بازار را برشمردیم. امیدواریم این مطلب از وودن مبل به شما برای یک خرید بهتر کمک کرده و با ایجاد امکان یک خرید مطمئن، از اتلاف وقت و سرمایه شما جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *