دکوراسیون

30 ایده جذاب برای تزیین میز ناهار خوری

ایده چیدمان برای میز ناهارخوری

فضای ناهارخوری محلی‌ست که فقط بخشی از روز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما این موضوع به این معنا نیست که باید در سایر اوقات نادیده گرفته شود. چیدمان میز ناهار خوری باید به‌گونه‌ای باشد که علاوه‌بر زمان سرو غذا، هر بار از کنارش عبور می‌کنید، شما را شگفت‌زده کرده و به خود جذب کند. در این مقاله ایده‌های زیبا و شیک برای تزیین میز ناهار خوری خانه‌تان را معرفی می‌کنیم تا بتوانید حال‌وهوای متفاوتی، به‌ویژه در مهمانی‌هایتان خلق کنید.

تزیین میز ناهار خوری چه تاثیری در دکوراسیون دارد؟

یکی از تاثیرات بسیار مهم و اساسی‌ چیدمان در دکوراسیون منزل، تزیین میز ناهار خوری است و می‌تواند جوانب مختلفی از تجربه ناهارخوردن یا ساعات گذرانده‌شده در فضای خانه را بهبود بخشد. تزیین میز ناهارخوری می‌تواند نقطه توجه اصلی در این فضا باشد و چشمان مهمانان یا افراد خانواده را به سمت خود جلب کند. استفاده از رنگ‌ها، بافت‌ها و لوازم تزیینی مناسب، می‌تواند حس‌وحال خاصی را در میز ناهارخوری ایجاد کند. با تزیین میز ناهارخوری، معمولی‌بودن فضا کاسته شده و محیطی خاص و متنوع ایجاد می‌شود.

تزیین میز ناهارخوری چه تاثیری در دکوراسیون دارد

چیدمان میز ناهار خوری به اتاق هویت می‌بخشد و باعث می‌شود این فضا به نحوی شخصی‌سازی شود. همچنین این کار فرصتی‌ست تا سلیقه شخصی خود را با انتخاب لوازم مناسب به نمایش بگذارید. با استفاده از تزیین میز ناهارخوری، شما می‌توانید فضای ناهارخوری خود را به یک فضای زیبا و لذت‌بخش تبدیل کنید و لحظات بی‌نظیری در کنار خانواده خود داشته باشید.

نکات مهم در تزیین میز ناهار خوری

چیدمان میز ناهار خوری به دقت و توجه به جزئیات نیاز دارد. در ادامه، نکاتی را برای تزیین میز ناهارخوری مطرح کرده‌ایم که می‌توانند در خلق فضایی چشمگیر یاری‌تان کنند.

میز ناهارخوری مدل پرنس

تعادل در رنگ:

مطمئن شوید که رنگ‌های استفاده‌شده در میز ناهارخوری با یکدیگر تعادل و هم‌خوانی داشته باشند. استفاده از رنگ‌های مکمل به‌خوبی می‌تواند در خلق تزئینی زیبا برای میز ناهارخوری نقش‌آفرینی کند. تعادل در رنگ عمق و زیبایی لذت‌بخشی به این قسمت از خانه‌تان می‌بخشد.

استفاده از لوازم تزیینی متفاوت:

از ترکیب مختلف لوازم تزیینی از جمله گل‌ها، شمع‌ها، نمادها و دیگر اشیای دکوری زیبا استفاده کنید تا تنوعی در تزیین ایجاد شود.

نکات مهم در تزیین میز ناهارخوری

ترتیب و تنظیم درست:

لوازم را به نحوی روی میز بچینید که ترتیب و تنظیم آن‌ها زیبا و هماهنگ با فضا باشد. این کار هنر شما را در هماهنگی و نظم نشان می‌دهد.

تنوع در ارتفاع:

از لوازمی با ارتفاع‌ مختلف استفاده کنید تا تزیینات میز جلوه‌ای متنوع و پویا داشته باشد.

توجه به جزئیات:

به جزئیات کوچکی مانند دستمال‌های میز، پارچه‌ها و انواع لوازم کوچک دیگر توجه کنید. چنین مواردی در انتقال حس خوب و شیک جلوه‌دادن فضا کمک شایانی به شما می‌کنند.

سادگی و تمیزی:

میز ناهارخوری را با انتخاب لوازم تزیینی در حد متعادل و ساده، اما زیبا تزیین کنید. سادگی و تمیزی نقطه قوتی در تزیین است که می‌تواند حس خوبی به کسانی که دور میز ناهارخوری می‌نشینند، منتقل کند.

ترتیب فصلی:

از لوازم تزئینی مرتبط با فصل استفاده کنید. برای مثال، گل‌های بهاری در فصل بهار یا شمع‌های زمستانی در این فصل سرد و برفی می‌توانند گزینه‌های جذابی باشند.

چیدمان میز ناهارخری براساس فصل

داشتن کانسپت:

در صورت امکان، موضوع یا کانسپتی برای تزیین میز انتخاب کنید تا تمامی لوازم تزئینی به هم بپیوندند و ارتباط داشته باشند. وجود ارتباط بین لوازم روی میز، تزیین میز ناهارخوری را خاص‌تر می‌کند.

مناسبت مخصوص:

اگر تزیین میز به مناسبت خاصی مربوط است، مانند جشن تولد یا عید، از لوازم مرتبط با آن مناسبت استفاده کنید. این‌گونه می‌توانید تزئینی خاص، به‌یادماندنی و جذاب داشته باشید.

چیدمان میزناهارخوری بر اساس مناسبت های مخصوص

منبع نور مناسب:

نور مناسب برای میز ناهارخوری نقش مهمی در جلب توجه و ایجاد جو مطلوب دارد. از چراغ‌ها و شمع‌های ترند و جذاب به‌عنوان منابع نور استفاده کنید. به‌علاوه، برای ساخت یک شب رویایی، نورپردازی شمع‌ها یار کمکی‌تان خواهند بود.

منبع نور مناسب برتای چیدمان و دکوراسیون میز ناهارخوری

معرفی روش های چیدمان میز ناهار خوری

 

چیدمان میز ناهار خوری یک هنر است و با توجه به سلیقه، فضای داخلی و ابعاد میزتان، می‌توانید از روش‌های مختلفی برای تزیین و چیدمان میز ناهارخوری استفاده کنید. در ادامه چند روش متداول برای تزیین میز ناهارخوری را معرفی می‌کنیم.

میز ناهارخوری مدل مارتین

ترکیب میز و صندلی‌ها:

از میز و صندلی‌های مناسب با ابعاد فضا و تعداد افراد استفاده کنید. مطمئن شوید که این اجزا با یکدیگر ارتباط داشته و از نظر طراحی با هم هماهنگ باشند. با خرید میز ناهار خوری متناسب با فضا می‌توانید چیدمان مناسب را شروع کنید.

انتخاب سفره میز:

انتخاب یک سفره با رنگ‌ها و طرح‌های متناسب با سلیقه شما و دکوراسیون اتاق اهمیت ویژه‌ای دارد. می‌توانید از سبک‌های رومانتیسم تا مدرن یا حتی کلاسیک استفاده کنید.

انتخاب درست سفره روی میز ناهارخوری

استفاده از پارچه‌ها و دستمال‌ها:

افزودن پارچه‌های زیبا و دستمال‌های مختلف به چیدمان، میز ناهارخوری شما را جذاب‌تر می‌کنند و جلوه‌ای لطیف به فضا می‌افزایند.

انتخاب ظروف و لوازم سرویس‌دهی:

ظروف و لوازم سرویس‌دهی زیبا می‌توانند چیدمان میز را زیباتر و شگفت‌انگیزتر کنند. از لوازمی با طراحی زیبا و مناسب با سلیقه خودتان استفاده کنید.

انتخاب درست لوازم و ظروف غذا خوری برای میز ناهارخوری

گلدان گل :

یک گلدان با گل‌های تازه یا حتی گلدان حاوی گیاهان، جلوه زیبا و طبیعی به میز شما می‌دهد. سرزنده‌بودن و پویایی را می‌توانید با کمک گلدان گل در تزیین میز ناهار خوری به‌دست آورید.

گل و گلدان روی میز ناهارخوری

استفاده از شمع‌:

شمع‌ها با نور و دمای خود حس‌وحال آرامش‌بخش و دلنشینی ایجاد می‌کنند. از شمع‌هایی با طرح‌ها و رایحه‌های مختلف استفاده کنید.

استفاده از آینه‌ها:

آینه‌ها به‌عنوان یک عنصر تزیینی مهم می‌توانند اتاق را بزرگ‌تر و بازتر نشان دهند. آینه را به‌عنوان یک انتخاب هوشمندانه بر دیوار یا روی میز ناهارخوری قرار دهید.

ترتیب دست‌نوشته‌ها و نقاشی‌ها:

اگر نقاشی یا دست‌نوشته‌ دارید، آن‌ها را به‌عنوان یک عنصر شخصی و منحصربه‌فرد روی دیوار یا در قسمت‌های خاص میز ناهارخوری قرار دهید.

تزیین با میوه‌ها:

یک سبد یا کاسه حاوی میوه‌های تازه نه‌تنها می‌تواند زیبایی چشمگیری به میز اضافه کند؛ بلکه گزینه‌ خوبی برای خوردن هم است.

با توجه به سلیقه شخصی‌تان و مدل دکوراسیون خانه، از این روش‌ها برای چیدمان میز ناهار خوری خود استفاده کنید تا یک فضای دلنشین و جذاب ایجاد شود. ناگفته نماند که انتخاب میز ناهار خوری مناسب و مد روز به تزیینات میز شما می‌افزاید و جلوه آن را دوچندان می‌کند.

تزیین با ظرف میوه میز ناهارخوری

روی میز ناهار خوری چه وسایلی بگذاریم؟

گذاشتن وسیله روی میز ناهارخوری به سلیقه شما، موقعیت مکانی و سبک دکوراسیون خانه شما بستگی دارد. اما چندین وسیله معمولا روی میز ناهار خوری قرار می‌گیرند که می‌توانید براساس ترکیبات مختلف و موقعیت‌ها برای زیبایی و کاربرد مناسب از آن‌ها استفاده کنید.

گلدان با گل‌های تازه؛

شمع‌؛
رومیزی؛
لوازم سرویس‌دهی مانند ظروف و دیس‌ها؛
آبجکت‌های هنری مثل مجسمه‌ها یا تابلوهای کوچک؛
دستمال‌های دست‌ساز؛
ست سرو چای یا قهوه؛
کتاب یا مجله؛
لوازم هنری و دست‌ساز

سخن پایانی

به این ترتیب، با دقت در انتخاب و ترتیب این عناصر، می‌توانید محیطی را خلق کنید که نه‌تنها جذابیت ظاهری دارد؛ بلکه با سلیقه و سبک دکوراسیون منزل شما هم هماهنگ شده است. به‌کمک نکاتی که درباره تزیین میز ناهار خوری بیان کردیم، می‌توانید میز ناهارخوری خود را به یک نقطه زیبا و دیدنی در فضای منزل تبدیل کنید. البته، یادتان باشد قبل از فکرکردن به نحوه چیدمان میز ناهار خوری، باید میز مناسب خانه‌تان را تهیه کنید. برای خرید میز ناهار خوری مطابق با سلیقه خودتان می‌توانید به سایت وودن مبل سر بزنید و از بین مدل‌های مختلف، بهترین از نظر خودتان را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *