چیدمان منزل, دکوراسیون

مرتب کردن کمد لباس با چند راهکار ساده

اگر کمد شما هم به هم ریخته و نامرتب هست پس از یک جست و جوی طولانی برای پیدا کردن لنگه جوراب مورد علاقه‌تان احتمال اینکه دست از کوشش بردارید و به خرید جوراب دیگری فکر کنید اندک نیست.

اما این ایراد بزرگ طریق حل ساده‌ ای دارد و با کمی دقت و حوصله با خوشایندترین حالت ممکن حل می‌ شود. کافی‌ هست در میان درگیری های روزمره خود کمی وقت بگذارید و با استفاده از این ۱۰ تکنیک مرتب کردن کمد لباس که در ادامه همین مطلب به شرح آن ها می‌ پردازیم لباس‌هایتان را مرتب کنید.

 

کمدتان را خالی کنید

تمام کمد‌ها را خالی کنید اگر نیاز به رنگ زدن دارد دست به‌ کار شوید و رنگ کمد خود را تحول بدهید در غیر این چهره با یک گردگیری اسان کارتان طریق می‌افتد. خالی کردن فضای کمد و کشو به شما این امکان را می‌ دهد که گنجایش کامل کمد خود را بدانید و بر اساس آن برای قرار دادن لباس‌ ها برنامه‌ ریزی کنید.

 

 

به کمد لباس محدود نشوید

اگر فضای کافی برای قرار دادن لباس‌ های خود ندارید پس جای جدیدی برای آن‌ها خلق کنید. می‌‌توانید از فضاهای دیگر خانه که امکان استفاده از آن را دارید بهره ببرید. برای مثال می‌‌توانید برخی از لباس‌‌ها را در زیرزمین خانه ذخیره کنید و یا در قسمت خالی دیوار اتاق خود با قرار دادن چند قفسه جایی برای کیف و کفش‌‌های فانتزی ایجاد کنید.

 

داخل کمد و کشو‌ها را تحول دهید

بعد از پاکیزه کردن کمد می‌ توانید با کمی خلاقیت فضاهای جدیدی در کمد خود ایجاد کنید. یکی از کارها اضافه کردن رگال لباس درون کمد است. با این شغل می‌ توانید برای لباس‌ های مهمانی خود جای بیشتری ایجاد کنید. قرار دادن سبد در کف کمد نیز می‌ تواند طریق حل خوبی برای مرتب کردن کیف‌‌ها باشد.

از قسمت‌ های کناری داخل کمد می‌ توانید با استفاده از کمی میخ و تخته و یا باکس‌ های کوچک برای کفش‌ های خود نیز جا باز کنید. همینطور می‌ توانید داخل کشوها را تقسیم بندی کنید. این کار برای دسترسی بهتر به جوراب و لباس‌ های زیر یاری زیادی می‌ کند.

 

 

چه لباسی را کجا قرار دهیم؟

بهترین جا برای قرار دادن لباس‌‌هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند قفسه‌ها و قسمت‌هایی هست که دسترسی به آن ها آسان هست و راحت می‌شود لباس مورد نیاز را در آن پیدا کرد. همینطور برای لباس‌های کم‌ کاربرد قفسه‌های بالای کمد جای مناسبی است.

 

لباس‌ های زمستانی را جمع کنید

با توجه به تحول فصل و آب و هوا لباس‌ های حجیم زمستانی دیگر کاربرد چندانی ندارند. حجم زیاد لباس‌‌های زمستانی بخش عمده‌ کمد لباس را پر می‌ کند. بنابراین بهترین شغل برای خالی کردن فضای کمد حذف این لباس‌ هاست.

به همین منظور لباس‌ هایی که دیگر قابل استفاده نیستند را به کلی از کمد بردارید و لباس‌ هایی که برای زمستان بعد نیاز دارید را در چمدان‌ های کهنه ذخیره کنید. چنانچه چمدان را نیاز دارید جای نگرانی نیست می‌ توانید لباس‌ های اضافه را در یک جعبه یا سبد بگذارید و آن ها را در قسمتی از کمد و یا زیر تخت انبار کنید.

مرتب کردن کمد و لباس

لباس‌ های کم‌ کاربرد و پرکاربرد

نامرتب چیدن لباس‌ ها همیشه باعث می‌ شود برای پیدا کردن لباس مورد نیاز کل کمد و کشو را به هم بریزید. برای همین بهتر هست لباس‌ ها را بر اساس میزان کاربردی که دارند بچینید. برای این شغل لباس‌ های پرکاربرد خود را از لباس‌ هایی که کمتر استفاده می‌ کنید جدا کنید. لباس‌ های کم‌ کاربرد را در ردیف پایین کشو بچینید و لباس‌ های پرکاربرد را روی آن ها قرار دهید.

 

 

رنگ‌ بندی لباس‌ ها را فراموش نکنید

به طیف رنگی لباس‌ هایتان توجه کنید. یکی از دلایل نامرتب بودن کمد و کشو قرار گرفتن نامنظم لباس‌ های رنگی در کنار هم است. کمد لباس هر چقدر هم مرتب و پاکیزه باشد بی ربط بودن رنگ لباس‌ ها در کنار هم کشو را نامرتب نشان می‌ دهد. بهترین راه برای حل این موضوع این هست که لباس‌ ها را بر اساس رنگی که دارند در کمد و کشو قرار دهید.

این شغل جدا از زیباتر نشان دادن کمد لباس باعث می‌ شود با توجه به رنگی که رفیق دارید بپوشید راحت‌ تر لباس مورد نظر شما را پیدا کنید.

 

کمربندها را آویزان نکنید

آویزان کردن کمربند روی گیره‌ لباس هرگز کار درستی نیست چون این‌ کار سبب می‌ شود با هر تکان کوچکی کمربند تاب بخورد و به دیوار و یا در آسیب بزند. به همین دلیل می‌ توانید یکی از کشو‌ها را خالی کرده و با استفاده از جعبه‌های کوچک آن را تقسیم بندی کنید و کمربندها را در کشو بچینید.

علاوه بر این با این کار می‌ توانید جای مناسبی برای کراوات، پاپیون، عینک، ساعت مچی، دستبند و گیره‌ های کراوات ایجاد کنید.  دیگر نگران گم شدن وسایل خود نباشید و با یک نگاه جزئی هر وسیله‌ای که به آن نیاز دارید را از کشو بردارید. علاوه بر این برای نگهداری دستبند‌ و گردنبند یک رگال کوچک تهیه کنید تا بتوانید آن ها را سالم نگه دارید.

همچنین می‌توانید با چسباندن تور درون یک قاب کوچک جای مناسبی برای گوشواره‌های خود ایجاد کنید و جدا از استفاده‌ تزئینی آن از گم شدن گوشواره‌هایتان جلوگیری نمایید.

 

روسری‌ ها را کجا بگذاریم؟

روسری‌ های خود را تا نزنید. این شغل باعث چروک شدن روسری شما می‌ شود. با توجه به استفاده زیاد روسری و شال باید آن را در جایی قرار داد که به راحتی در دسترس باشد.

با تعبیه کردن چند رگال کوچک روی در کمد می‌ توانید روسری‌ ها را بدون تا زدن روی آن آویزان کنید. یا با تقسیم کردن کشو روسری‌ ها را لوله کنید و در قسمت‌هایی که ایجاد کرده‌اید قرار دهید.

 

از انواع گیره‌ های لباس استفاده کنید

سری به سایت https://woodenmobl.com/مرکزهای خرید بزنید.

گیره‌های مخصوص آویزان کردن وسایل گوناگون را تهیه کنید. گیره‌های نگهدارنده شلوار، گیره‌های مخصوص دامن و کیف و آویز‌های روسری و کلاه.

استفاده از این گیره‌ها در مرتب کردن کمد لباس تأثیر زیادی خواهد داشت. علاوه‌ بر این در سالم نگه داشتن کیف و کفش و لباس‌های شما یاری خواهد کرد. فضای بیشتری را برای قرار دادن وسایل در اختیارتان قرار خواهد داد.

در انتها لازم است یادآوری کنم انجام هر کدام از این کارها و مرتب نمودن کمد و کشوها کمک زیادی به دکوراسیون و چیدمان زیبای منزل خواهند نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *