دکوراسیون

چیدمان مبل در خانه کوچک: 5 نکته کلیدی برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا

چیدمان دکوراسیون برای خانه با فضا کمجا

از سخت‌ترین تصمیماتی که در زمان دکوراسیون خانه‌های کوچک مورد توجه قرار می‌گیرد، چیدمان مبل در پذیرایی کوچک است. اگر این فضا بزرگ باشد، دست شما در چیدمان باز است و اگر بالعکس این موضوع باشد، ممکن است کمی ذهن شما را درگیر کند. ایده این مقاله از آنجایی به ذهن رسید که قیمت مسکن رو به افزایش است و زوج‌های جوان و خانواده‌ها انتخابی جز خانه‌هایی با متراژ پایین‌تر ندارند. از این رو در این مقاله می خواهم تمامی نکاتی که به بزرگتر نشان دادن فضای شما کمک می‌کند رو بیان کنم و این ایده تاثیر ویژه‌ای در زیبایی و جلوه منزل شما می‌گذارد.

پنج نکته کلیدی بزرگتر نشان دادن فضای شما

امروزه آپارتمان‌ها فضای محدودی را در اختیار ما قرار می‌دهند و ما نمی‌توانیم دکوراسیون دلخواه خود را در آن داشته باشیم. از طرفی همه‌ی ما دوست داریم که فضای چیدمان ما بزرگ باشد و به راحتی هر وسیله‌ای را در آن قرار دهیم، اما محدودیت فضا این امکان را به ما نمی‌دهد. درست است که این امکانات برای ما فراهم نیست اما جای نگرانی وجود ندارد. در واقع ما می‌توانیم با اجرای ایده های اصولی فضای خانه خود را بزرگتر نشان دهیم. از این رو به بررسی این 5 نکته کلیدی بزرگنمایی فضای چیدمان می‌پردازیم.

دیوار‌های روشن

همانطور که در مقاله تاثیر رنگ در دکوراسیون مبلمان بیان کردیم، رنگ‌ها تاثیر فوق العاده در دیزاین و احساسات منزل شما می‌گذارند. انتخاب دیوار‌هایی با رنگ تیره باعث می‌شود که فضایی کوچک تر از حد معمول با احساس کسل کننده‌ای داشته باشید. در مقابل استفاده از رنگ‌های روشن مانند کرم، استخوانی، سفید و … در دیوار‌ها، فضای منزل را بزرگتر نشان می‌دهد.

دیوار های روشن بزرگتر نشان دادن فضای منزل

به کار‌بردن آینه

از جالب‌ترین کاربرد‌های آینه در دکوراسیون منزل بزرگتر نشان محیط است. این اکسسوری نور محیط را انعکاس می‌کند و علاوه بر روشنایی احساس فضای بزرگ را در منزل القا می‌کند.

پیروی از الگوی تک رنگ

مونوکروماتیک یا همان تک‌رنگ یک سبک پرطرفدار و مینیمال در دکوراسیون است. در این سبک یک‌رنگ با طیف‌های روشن و تیره آن ترکیب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روزها این سبک بسیار جذاب بوده و فضای زنده و خلاقی را منزل ایجاد می‌کند.

مبلمان چند کاربری

امروزه در صنعت مبلمان با توجه به نیاز‌های مشتری مبلمان با طراحی‌های ویژه مانند تختخوابشو، ال و.. تولید شده اند. این طراحی به کسانی که دارای محدودیت فضا هستند، پیشنهاد می‌شوند. در واقع شما با استفاده از این محصولات فضای کمی از منزل خود را اشغال می‌کنید.

جلوگیری از شلوغ شدن فضا

اگر می خواهید در خانه کوچک خود فضای دلبازی داشته باشید، باید به دنبال ایجاد فضاهای خالی باشید. در برخی مواقع حتی بهتر است که تلویزیون خود را بر روی میز نگذارید و آن را به دیوار نصب کنید. این عمل هم در هزینه چیدمان شما کمک می‌کند و هم فضای کمی را اشغال می‌کنید.جلوگیری از شلوغ شدنفضای منزل برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه

انواع چیدمان مبل در پذیرایی کوچک

چیدمان مبل در پذیرایی کوچک از مهم‌ترین کارهایی است که یک دکوراتور یا طراح دکوراسیون آن را در اولویت‌های خود قرار می‌دهد. از این رو ایده‌های جذابی برای این چیدمان وجود دارد که انواع مختلفی را شامل می‌شود. این چیدمان ها به شما کمک می‌کنند تا بهترین دیزاین را در پذیرایی کوچک خود داشته باشید.

مبل ال، بهترین انتخاب در پذیرایی های مربع و مستطیل

مبل ال به سبک مدرن بوده و در تمامی فضاهای کوچک پیشنهاد می‌شود. این مدل نشیمن زیادی را فراهم می‌کند و به صورت انعطاف پذیر در قسمت های مختلفی از منزل قرار می‌گیرد. طراحی این مبل به گونه ای بوده که فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر کنج اتاق پذیرایی شما خالی است، بهترین قسمت برای قرار دادن آن این فضا است. حتی اگر فضای شما متوسط بود، استفاده از مرکز اتاق پذیرایی مناسب ترین پیشنهاد است. به طور کلی چیدمان‌های متنوعی برای این سبک از مبل وجود دارد، که با توجه منزل شما انجام می‌شود.

مناسب ترین پیشنهاد، نیم ست‌های راحتی

برای فضاهای کوچک بعد از مبل ال مناسب‌ترین پیشنهاد نیم ست‌‌های راحتی است. در واقع واژه نیم ست به معنای یک کاناپه و دو مبل تک نفره است و جایگزین خوبی برای ست مبلمان‌ بیشتر از این تعداد است. به طور واضح تر در یک آپارتمان 65 متری خوشایند نیست که یک ست مبلمان هفت الی هشت نفره را در آن قرار دهید. در واقع با این عمل پذیرایی شما با مبلمان خفه می‌شود و جلوه زیبایی ندارد. از این رو نیم ست مبلمان بهترین انتخاب برای شما است.

استفاده از چیدمان گرد

از کاربردی‌ترین چیدمان ها می‌توانیم به چیدمان گرد مبلمان اشاره کرد. این چیدمان مبل در فضای کوچک شما تاثیر خوبی می‌گذارد و جلوه‌ی متفاوتی از آن را به نمایش می‌گذارد. در واقع شما با این نوع چیدمان فضای صمیمی و گرمی را در اتاق پذیرایی خود ایجاد می‌کنید. این نوع از چیدمان به این صورت است که قطعات مبل نزدیک به هم بوده و در اتاق پذیرایی 15 الی 20 متر به راحتی قرار می‎گیرد. به طور فرضی دو عدد تک نفره و یک کاناپه در نزدیک دیوار و کاناپه دیگر می‌تواند به عنوان بخشی جدا کننده در اتاق پذیرایی شما باشد.

مبل‌های تکی بدون دسته، بزرگنمایی فضای شما

امروزه مدل‌های متنوعی از مبلمان مشاهده می‌شود، که یکی از انواع آن ها مبل‌های تکی بدون دسته است. این مدل دارای طراحی‌های شیکی بوده و دارای ظاهری مدرن است. در این مدل‌ها بر روی راحتی و ارگونومی مبل تمرکز زیادی بوده و همین موضوع فضای بیشتری را در زمان نشستن و احساس باز بودن را در اتاق پذیرایی شما القا می‌کند.

مبل های بدون دسته برای بزرگتر نشان دادن فضای منزل

نیمکت بجای کاناپه و مبل تک نفره

در برخی مواقع نیمکت‌ها می توانند در در کنار چیدمان مبل در فضای کوچک خانه شما قرار گیرد. این مدل دارای طراحی ساده‌ای بوده و در انواع مختلفی در بازار مشاهده می‌شود. از آنجایی این محصول دارای حجم کمتری است و در مواقعی که فضای کم اما نشیمن زیادی با کمترین فضای اشغالی میخواهید، نیمکت ها انتخاب مناسبی هستند.

سخن پایانی

چیدمان مبل فضاهای کوچک از آن مسائلی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است. همانطور که بیان کردیم شما برای اینکه در منزل کوچک خود دیزاینی منحصر به فرد داشته باشید، باید به صورت اصولی وسایل خود را به خصوص مبل را چیدمان کنید. از این رو نکاتی را برای این چیدمان و انواع آن بیان کردیم تا بتوانید دکوراسیون منزل خود را به نحو احسن انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *