چیدمان منزل, دکوراسیون

بهترین انتخاب برای پرده پذیرایی

خرید پرده از بازار عبدل اباد

یکی از المان هایی که تاثیر زیادی در زیبایی خانه ها دارند، پرده‌ها هستند. این دکوراتیو قسمت زیادی از دیوار خانه را به چهره عمودی در بر می گیرند. هر چه پرده‌ای که برای پذیرایی انتخاب کرده اید،باید با رعابت اصول و قواعد بیشتری خریداری شود. زیرا این عمل فضای دلنشین‌تری را برای خانه شما مهیا می کند.

در انتخاب پرده پذیرایی باید نکاتی را رعایت کنید. فقط تنها عامل شما برای خرید پرده پذیرایی زیبایی آن نباشد. علاوه بر آن جنس پرده، ابعاد آن و رنگ و نقشه و موارد گوناگون این چنینی هم باید رعایت شوند. تا در نهایت پرده شما بهترین گزینه ممکن برای دکوراسیون پذیرایی شما باشد.

انتخاب سبک مناسب

وقتی سبک مشخصی برای خانه خود انتخاب کردید. در مرحله بعد باید به سراغ خرید پرده بروید و در عین حال متراژ خانه را نیز در نظر داشته باشید. اگر خانه شما خیلی کوچک باشد می توانید برای بزرگ‌تر نشان دادن محیط و دلبازتر نشان دادن آن از پرده های رنگ روشن استفاده کنید. یا از پرده‌های حریر که هم رنگ دیوار خانه شما باشند استفاده کنید تا محیط بزرگ‌تر نشان اطلاعات شود.

همچنین بخوانید: هنگام خرید مبل فروشندگان چه نکته های را به ما نمیگویند؟

با انتخاب این نوع پرده هم هزینه زیادی را تقبل نمی کنید. این مدل خانه شما را شیک‌تر و بزرگ‌تر نشان می دهد. در عین حال اگر پرده شما نورگیر باشد می توانید به راحتی از نورگیری پنجره استفاده کنید. چون به طور کلی هر چه نور در یک محیط زیادتر باشد و رنگ ‌های روشن بیشتری در آن وجود داشته باشد محیط بزرگ‌تر نشان اطلاعات می‌شود.

انتخاب پرده در خانه کوچک

برای خانه های کوچک برگزیده پرده های مخملی یا ضخیم و رنگ تیره هرگز گزینه مناسبی نیست و همچنین پرده‌های گلدار هم نمی‌تواند گزینه خوبی برای خانه های کوچک باشد و هرچه پرده ساده‌تر و روشن‌تر باشد شیک‌تر است. نکته دیگری که باید برای خرید پرده پذیرایی در نظر داشته باشید توجه به سقف خانه است.

همچنین بخوانید: میزجلو مبلی، روش های خاص برای دکوراسیون

اگر سقف خانه شما کوتاه باشد بهتر هست از والان و پرده های پر نقش و نگار استفاده نکنید و در عوض از یک قاب چوبی ساده برای چوب پرده و قسمت بالایی پرده خود استفاده کنید، چون هم خیلی شیک تر به نظر می رسد و هم سقف را بلندتر نشان می‌ دهد.

بهترین انتخاب برای پرده پذیرایی

نکته ی دیگری که می توانید در برگزیده پرده ها مد نظر داشته باشید این هست که حتی اگر پنجره شما به چهره تمام قد ارتفاع دیوار را فرا نگرفته باشد، شما می توانید برای خرید پرده، از یک مدل سرتاسری از بالا تا پایین به چهره عمودی استفاده کنید، چون خطای دید در مخاطب منجر می شود که سقف شما را بلندتر ببیند و این در زیباتر به نظر رسیدن فضای خانه شما تاثیر گذار است.

اگر خانه شما دارای پنجره های متعددی هست به فاصله پنجره ها دقت کنید و اگر فاصله پنجره ها اندک بود از پرده یکدست استفاده کنید و اگر فاصله بیشمار بود می توانید از دو یا چند پرده روی ضلع دیوار استفاده کنید و بهتر هست برای پر کردن فضای بین این پرده ها از تابلو یا وسایل دکوری متناسب با سبک خانه استفاده کنید.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید مبل برای خانه

طرح و رنگ پرده پذیرایی

برگزیده یک رنگ مناسب برای پرده می تواند گزینه خیلی تاثیرگذاری در زیبایی آن خانه باشد. اگر خانه شما با فرش ‌های پر نقش و نگار و مبل های نقشه دار پر شده است، بهتر هست از پرده‌های ساده استفاده کنید. ممکن هست خیلی از آدم تصور کنند که اگر پرده در تناسب با مبلمان هست باید مانند مبل‌ها نقشه دار باشند، اما اینطور نیست. اگر پرده ساده در کنار مبلمان نقشه دار باشد زیبایی بیشتری خواهد داشت.

اگر فرش و مبلمان شما نقشه های خیلی ساده‌ای دارند می‌ توانید در کنار آن ها از پرده های نقش دار استفاده کنید و یکنواختی و خنثی بودن محیط را بشکنید و از این رو منجر زیباتر شدن محیط شوید. همچنین اگر در فضای خانه شما از یک رنگ معلوم به چهره یک دست استفاده شده هست، می‌توانید از پرده‌ای استفاده کنید که دارای رنگ‌های گوناگون در تناسب با تم محیط باشد و در کنار پرده پذیرایی می توانید کوسن‌هایی که روی مبلمان قرار می‌ گیرند، به همراه رومیزی و وسایل تزیینی رل در هارمونی با این رنگ پرده برگزیده کنید.

در خرید وسایل گوناگون برای منزل این نکته را فراموش نکنید که زیبایی در گرو گران ‌تر بودن وسیله یا تجملی تر بودن آن نیست بلکه زیبایی در گرو تناسب بین قسمت ‌های گوناگون وسایل منزل هست و هر چه قوانین را زیادتر در دکوراسیون داخلی منزل خود به شغل ببرید، نتیجه آن را به چهره ملموس تری خواهید دید.

 

1 دیدگاه در “بهترین انتخاب برای پرده پذیرایی

  1. محمد رضا بهشتی گفت:

    یکی از بهترین مقالات برای معرفی انواع مدل پرده زبرا هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *