شناسایی انواع گوناگون نقشه های بوفه و ویترین دکوری

برای دکوراسیون منزل برای اینکه بوفه ویترین و وسایل چوبی خود را پاکیزه نگه دارید باید به یک سری از نکات توجه کنید که در این قسمت به شما خواهیم گفت. بهتر هست برای پیشگیری از خراب شدن وسایل چوبی آن ها را در معرض نور آفتاب و گرما قرار ندهید.

عواملی که گفته شد منجر می شود وسایل چوبی خشک شوند یا رنگشان بپرد و برای طول عمر وسایلتان بهتر هست که به خوبی از آن ها نگهداری کنید. حتی در چهره بهترین نگهداری از وسایل چند وقت یکبار لازم می‌شود که آن ها را پاکیزه کنید و گردگیری کنید که برای این شغل لازم هست

که ابتدا با دستمال گردگیری را آغاز کنید. بهتر هست این دستمال پارچه بدون پرز یا ماهوت پاک کن باشد تا غباری که روی وسایل نشسته هست به چهره کامل پاک شود.

 

 

وسایل چوبی
                           تمیزی کنسول دراور وسایل چوبی

 

 

مرحله بعدی برای پاکیزه کردن و برق انداختن وسایل چوبی این هست که شما آگاه باشید که وسایل شما جنسشان چیست و شیوه پاک کردنشان به چه چهره است.

مثلا اگر بوفه یا ویترین شما از جنس چوب گردو باشد باید آن را هر روز دستمال لطیف بکشید تا گرد و خاک نگیرد و در صورتی که لکه سفید روی چوب دیدید باید باخمیردندان آن را برطرف کنید.

 

تمیز کردن وسایل چوبی با استفاده از روغن خانگی

اگر وسایل چوبی(Wooden tools) شما رنگ دارد برای اینکه بتوانید آن ها را پاکیزه کنید لازم هست که برس مخصوص را در سر جارو برقی قرار بدهید و چوب های رنگ شده را با آن پاکیزه کنید

یا اینکه با دستمال خشک چوب را پاکیزه کنید. روش های پاکیزه کردن لکه ها از روی وسایل چوبی اگر وسایل چوبی شما لکه برداشت می توانید با استفاده از اسفنج مرطوب لکه ها و اثر انگشت ها را محو کنید.

قبل از این شغل اسفنج را به آب آغشته کنید و آب اضافی آن را بگیرید چون مرطوب شدن چوب منجر می شود که چوب باد کند و لکه به جا بماند.

راه های پاکیزه کردن کاغذهای چسبیده به وسایل چوبی در صورتی که به وسایل چوبی شما کاغذ چسبیده باشد و دلتان بخواهد که کاغذها را بردارید نباید با کارد یا وسایل تیز این شغل را انجام بدهید چون منجر آسیب رساندن به وسیله می شوید. بهتر هست

 

 

وسایل چوبی
                تعمیر صندلی چوبی مبل چوبی چرمی قدیمی

 

در این مواقع از روغن مایع استفاده کنید و چند قطره را روی کاغذ بریزید و اندکی صبر کنید تا کاغذ چسبندگی خود را از دست بدهد و سپس با پارچه نرمی آن را بمالید تا کاغذ به چهره کامل از وسیله چوبی شما کنده شود.

روش های پاکیزه کردن وسایل چوبی که پولیش شده اند اگر شما قصد پاکیزه کردن و پاک کردن وسایل چوبی پولیش شده را دارید بهتر هست از محلول های مخصوص پولیش یا پارافین برای این شغل استفاده کنید چون پارافین ها خراش های سطحی چوب را می پوشانند و اگر سالی دو بار این حرکت را انجام بدهید می توانید به خوبی وسایل چوبی خود را نگهداری کنید.

اگر بتوانید از محلول استفاده کنید راحت تر از پارافین هست و در صورتی که از محلول مخصوص استفاده میکنید بهتر هست 3 یا 4 بار در سال این شغل را تکرار کنید.

ولی اسان ترین طریق برای پاکیزه کردن وسایل چوبی پولیش شده استفاده از پولیش های اسپری است ولی چون درون خود سیلیکون دارند کمی سطح چوب را لغزنده می‌کنند

و در جایی به چهره توده جمع می‌شوند. نکات اصولی و بااهمیت برای پاکیزه کردن وسایل چوبی بهتر هست هنگام پولیش کاری و پاکیزه کردن و برق انداختن وسایل چوبی تان دستکش پارچه ای به دست کنید تا رد انگشتان شما روی وسایل باقی نماند. نکته ای که باید در تهیه روغن خانگی که به آن اشاره شد

 

وسایل چوبی
             رنگ کردن وسایل چوبی میز تلفن چوبی رنگ کردن سفید قهوه ای

 

دقت کنید این هست که محلولی که شما استفاده میکنید قابل اشتعال هست و می‌تواند دود زیادی ساخت کند پس بهتر هست که در محیط باز و دور از آتش محلول تهیه شود. برای مخلوط کردن روغنی که نامبرده شد باید

از دستکش پلاستیکی استفاده کنید که پوستتان با روغن حاصله ارتباط پیدا نکند. یکی دیگر از کارهایی که برای کندن برچسب و تصویر ها بر روی وسایل چوبی می توانید انجام بدهید این هست که از سرکه استفاده کنید و بگذارید که برچسب در سرکه خیسانده شود و بعد از چند لحظه با پارچه ای آن را بردارید.

در صورتی که وسیله چوبی شما دارای عاج است و کنده کاری و منبت کاری دارد بهتر هست مقداری چوب پنبه را بر سر چوب کبریت بپیچید و با آب و شوینده ضعیفی پاکیزه کاری را انجام بدهید و سپس با پنبه ای که کمی تر شده هست دوباره آن را پاکیزه کنید و با یک پارچه در انتها آن را خشک کنید.

مبل راحتی

مبل چستر

مبل تختخواب شو

  • mahsa rad
  • بهمن 23, 1400
  • 290 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه