مجله

تمیز کردن و پاکسازی بوفه ها و سایر وسایل چوبی

خرید وسایل چوبی

در دکوراسیون منزل برای اینکه بوفه ویترین و وسایل چوبی خود را پاکیزه نگه دارید باید برخی از نکات را رعایت کنید. بهتر هست برای پیشگیری از خراب شدن وسایل چوبی آن ها را در معرض نور آفتاب و گرما قرار ندهید.

این عوامل سبب خشک شدن وسایل چوبی یا رنگ پریدگی می شوند.  برای طول عمر وسایلتان بهتر هست که به خوبی از آن ها نگهداری کنید. حتی در نگهداری از وسایل چند وقت یکبار لازم می‌شود که آن ها را پاکیزه کنید. سپس گردگیری کنید که برای آن نکاتی را باید رعایت کنید.

که ابتدا با دستمال گردگیری را آغاز کنید. بهتر هست این دستمال پارچه بدون پرز یا ماهوت پاک کن باشد تا غباری که روی وسایل نشسته هست به چهره کامل پاک شود.

مرحله بعدی برای پاکیزه کردن و برق انداختن وسایل چوبی این هست که شما آگاه باشید که وسایل شما جنسشان چیست. سپس شیوه پاک کردنشان را بر اساس متریال آن انتخاب کنید.

مثلا اگر بوفه یا ویترین شما از جنس چوب گردو باشد باید آن را هر روز دستمال لطیف بکشید تا گرد و خاک نگیرد و در صورتی که لکه سفید روی چوب دیدید باید باخمیردندان آن را برطرف کنید.

تمیز کردن وسایل چوبی با استفاده از روغن خانگی

اگر وسایل چوبی(Wooden tools) شما رنگ دارد برای اینکه بتوانید آن ها را پاکیزه کنید لازم هست که برس مخصوص را در سر جارو برقی قرار بدهید. سپس چوب های رنگ شده را با آن پاکیزه کنید.

یا اینکه با دستمال خشک چوب را پاکیزه می کنید. روش های پاکیزه کردن لکه ها از روی وسایل چوبی اگر وسایل چوبی شما لکه برداشت می توانید با استفاده از اسفنج مرطوب لکه ها و اثر انگشت ها را محو کنید.

در این مرحله اسفنج را آغشته به آب کنید و سپس با گرفتن آب اضافی مراحل تمیز کردن را انجام دهید. آب باعث می شود که سطح چوب باد کند.

در این مواقع از روغن مایع استفاده کنید و چند قطره را روی کاغذ بریزید و اندکی صبر کنید تا کاغذ چسبندگی خود را از دست بدهد و سپس با پارچه نرمی آن را بمالید تا کاغذ به چهره کامل از وسیله چوبی شما کنده شود.

تمیز کردن انواع مبلمان چوبی با روغن

استفاده از محلول های پولیش

اگر شما قصد پاکیزه کردن و پاک کردن وسایل چوبی پولیش شده را دارید بهتر هست از محلول های مخصوص پولیش یا پارافین برای اینکار استفاده کنید. چون پارافین ها خراش های سطحی چوب را می پوشانند و اگر سالی دو بار این حرکت را انجام بدهید می توانید به خوبی وسایل چوبی خود را نگهداری کنید.

اگر بتوانید از محلول استفاده کنید راحت تر از پارافین هست و در صورتی که از محلول مخصوص استفاده میکنید بهتر هست 3 یا 4 بار در سال این شغل را تکرار کنید.

ولی اسان ترین طریق برای پاکیزه کردن وسایل چوبی پولیش شده استفاده از پولیش های اسپری است ولی چون درون خود سیلیکون دارند کمی سطح چوب را لغزنده می‌کنند

نکات اصولی و بااهمیت برای پاکیزه کردن وسایل چوبی بهتر هست هنگام پولیش کاری و پاکیزه کردن و برق انداختن وسایل چوبی تان دستکش پارچه ای به دست کنید تا رد انگشتان شما روی وسایل باقی نماند. نکته ای که باید در تهیه روغن خانگی که به آن اشاره شد

نکته استفاده از محلول پولیش

دقت کنید این هست که محلولی که شما استفاده می کنید قابل اشتعال هست. این محلول می‌تواند دود زیادی را ایجاد کند پس بهتر هست که در محیط باز و دور از آتش محلول تهیه شود. برای مخلوط کردن روغنی که نامبرده شد باید از دستکش پلاستیکی استفاده کنید که پوستتان با روغن حاصله ارتباط پیدا نکند. شما می توانید از سرکه برای کندن برچسب و تصویر ها بر روی وسایل چوبی استفاده کنید. سپس بگذارید که برچسب در سرکه خیسانده شود و بعد از چند لحظه با پارچه ای آن را بردارید.

در صورتی که وسیله چوبی شما دارای عاج است و کنده کاری و منبت کاری دارد. از این رو بهتر هست مقداری چوب پنبه را بر سر چوب کبریت بپیچید و با آب و شوینده ضعیفی پاکیزه کاری را انجام بدهید.  در مرحله بعد با پنبه مرطوب آن را تمیز و در انتها آن را خشک کنید.

مبل راحتی

مبل چستر

مبل تختخواب شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *