چیدمان منزل, دکوراسیون

میزجلو مبلی، روشی خاص برای دکوراسیون

چیدمان اصولی میزعسلی

میزهای جلو مبلی به اندازه مبلمان و فرش های اتاق پر اهمیت هستند. اما در حالی که آن‌ها همیشه یک کالای اصلی اتاق نشیمن و عضوی جدانشدنی می‌باشند، نحوه تزئین این میزهای جلومبلی می‌تواند از خانه‌ای به خانه دیگر بسیار متفاوت باشد. از آن‌جا که این مبلمان در مرکز فضای شما قرار دارد،

تزئین روی آن، متناسب با سلیقه شخصی شما و سبک‌کلی فضا می‌تواند مفید باشد. در این مطلب، قرار است چند ایده برای چیدمان میزهای جلومبلی را با هم بررسی کنیم و شما می‌توانید با الهام از این مدل‌ها،میزها را به روشی مناسب در فضای خود تزیین کنید.

شاید فکر کنید میزهای جلومبلی فقط برای پذیرایی از مهمان‌ها هستند، برخی از افراد از میزجلومبلی برای فعالیت‌های مختلفی مثل، پذیرایی، شام خوردن، بازی کردن و … استفاده می‌کنند. به همین خاطر نیز تزئین میز جلو مبلی از اهمیت ویژه‌ی برخوردار است. در ادامه با ما همراه باشید تا ایده‌هایی ساده و جذابی را برای تزئین این میزهای پرکاربرد با شما در میان بگذاریم.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید مبل برای خانه

۱. میز جلو مبلی را متقارن بچینید

تقارن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی میزجلو مبلی شما بگذارد. یک گلدان را در وسط میزتان قرار دهید و دو تا طرف گلدان را، با فاصله‌های یکسان از گلدان، کتاب‌های جذاب قرار دهید.

بهتر است قطر کلی کتاب‌های روی هم قرار گرفته در دو طرف یکسان باشد. در تصویر زیر به قرار گرفتن آیتم‌ها و تطابق آن‌ها با سه پایه میز دقت کنید.

 

۲. از یک سینی استفاده کنید

به کار بردن سینی‌ها در دکوراسیون، یکی از راهکارهای محبوب طراحان دکوراسیون است. می‌توانید یک سینی زیبا را که همخوانی بیشتری با میز جلو مبلی‌تان دارد، روی میز قرار دهید تا آیتم‌های روی میز بهتر در کنار هم قرار گیرند. در تصویر زیر، سینی به رنگ سفید انتخاب شده تا حالتی مینیمال به دکوراسیون ببخشد.

 

۳.جلومبلی مطابق سبک دکوراسیون خانه انتخاب کنید

سعی کنید تزئین میز جلو مبلی‌تان طوری باشد که سبک آن کاملا مطابق سبک کلی دکوراسیون منزلتان باشد. به طور مثال اگر خانه‌تان دکوراسیونی به سبک کلاسیک دارد، میز جلو مبلی‌تان را نیز به سبک کلاسیک تزئین کنید. به تصویر زیر نگاه کنید،

روی میز جلو مبلی کاملا به سبک روستیک تزئین شده است. دقیقا مطابق سبک روستیک دکوراسیون خانه. قرار دادن کاسه و صندوق چوبی روی میز، حالت روستیک فضا را قوت بخشیده است.

 

۴. از لوازم کلاسیک غافل نشوید

اگر نمی‌دانید که میز جلو مبلی‌تان را با چه چیزی تزئین کنید، پیشنهاد ما به شما این است که تصویر زیر را الگو قرار دهید و سعی کنید از لوازم کلاسیک، که همیشه مد هستند، استفاده کنید.

کتاب‌ها، گلدان‌های ساده اما شیک، توپک‌های طلایی و جعبه‌های چوبی هرگز از مد نمی‌افتند و می‌توانند دکوراسیون‌تان را جذاب‌تر کنند.

چیدمان اصولی میز جلومبلی عسلی

۵. تمام گوشه‌های میز جلومبلی را در نظر بگیرید

سعی کنید تزئین میز جلو مبلی‌تان طوری باشد که هر کسی از هر طرف اتاق نشیمن به آن نگاه کرد، باز هم برایش جذابیت داشته باشد. میز جلو مبلی معمولا در وسط سالن قرار می‌گیرد

و به همین خاطر نیز افراد حاضر در سالن، از هر گوشه‌ای می‌توانند میز را ببینند. به تصویر زیر نگاه کنید. هر چهارگوشه میز به بهترین شکل ممکن پر شده است. در گوشه‌های وسایل تزئینی شیشه‌ای قرار گرفته، در گوشه‌هایی کتاب. به طور کلی هیچ قسمتی از میز خالی نیست.

 

۶. یک نقطه کانونی روی میز جلومبلی در نظر بگیرید

سعی کنید روی میز جلو مبلی‌تان یک آیتم خاص و به نوعی نقطه کانونی داشته باشید که مخاطب با دیدن میز توجهش به آن جلب شود.

می‌توانید از اشیای خاص و منحصر به فرد استفاده کنید یا رنگ خاصی را روی میز به کار ببرید و یا حتی مانند تصویر زیر از یک گیاه سبز و زیبا به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. نگاه مخاطب کاملا ناگهانی روی این گل‌های زیبا می‌رود.

 

۷. تاثیر گل‌ها را دست کم نگیرید

تزئین میز جلو مبلی با گل‌های مختلف می‌تواند جلوه بسیار زیبایی به فضای داخلی ببخشد. به کار بردن گل‌های مختلف می‌تواند حس شادابی و لطافت را به محیط بیاورد و انرژی‌های مثبت را در خانه به جریان بیندازد.

بسیاری از طراحان دکوراسیون بر این باورند که قرار دادن یک گلدان پر از گل روی تعدادی کتاب می‌تواند زیبایی میز جلو مبلی را چندین برابر کند. می‌توانید با چرخش فصل‌ها رنگ‌های مختلفی از گل‌ها را روی میز قرار دهید تا تطابق بیشتری با محیطداشته باشند. به تصویر زیر نگاه کنید. قرار دادن گل‌های سفید روی تعدادی کتاب، میز جلو مبلی را زیباتر کرده است.

همچنین بخوانید: هنگام خرید مبل فروشندگان چه نکته های را به ما نمیگویند؟

۸. قسمت بالا و پایین میز را تزئین کنید

بعضی از میزهای جلومبلی دو طبقه به حساب می‌آیند. یعنی در قسمت پایینی آن‌ها نیز شیشه قرار گرفته و می‌توانید از طبقه پایینی نیز برای تزئین میز جلو مبلی کمک بگیرید.

این میزها معمولا به توجه ویژه‌تری نیاز دارند. بهتر است تزئین قسمت پایینی ساده‌تر از قسمت بالایی باشد، اما به هر حال هر دو طبقه به تقارن و جذابیت نیاز دارند.

تزئین هر دو طبقه باید به یک سبک باشد، اما دقت کنید که کاملا یکسان نباشند. در تصویر زیر دقت کنید که کتاب‌ها و جعبه‌های تزئینی در هر دو طبقه هستند، اما طبقه بالاتر آیتم‌ها و اشیای اضافه‌تری نیز دارد.

 

۹. طرح‌ها و اشکال مختلف را ترکیب کنید

جذابیت بصری میز جلو مبلی‌تان را با ترکیب طرح‌ها و اشکال مختلف چندین برابر کنید. طرح‌های پیچیده با طرح‌های صاف، اشیای براق با اشیای بی رنگ، لوازم طرح‌دار با لوازم صاف و ساده و اشیای سخت با اشیای نرم را به سادگی با یکدیگر ترکیب کنید.

به تصویر زیر نگاه کنید که چگونه اشکال مستطیلی با اشکال مکعبی و استوانه‌ای ترکیب شده‌اند. زیبایی گل‌ها نیز جذابیت میز را چندین برابر کرده است.

همچنین بخوانید: بهترین انتخاب برای پرده پذیرایی

 

۱۰. روی میز جلو مبلی را هدفمند شلوغ کنید

می‌توانید میز جلو مبلی‌تان را با اشیای مختلفی تزئین کنید. حتی می‌توانید چند میز جلو مبلی کوچک را در کنار یکدیگر قرار دهید تا دست‌تان در تزئین میز جلو مبلی بازتر باشد. می‌توانید دقیقا مطابق تصویر زیر عمل کنید.

دقت کنید که به کار بردن اشیای مختلف باید هدفمند باشند تا میز جلو مبلی حالتی شلخته و غیر قابل تحمل نیابد. لوازمی که روی میز قرار می‌هید را صحیح و منطقی انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *