دکوراسیون

مبل فیروزه‌ای با چه رنگی ست میشه؟

مبل فیروزه ای

مبل فیروزه‌ای یکی از انواع مبلمان محبوب در ایران است. به طور کلی رنگ فیروزه‌ای در معماری سنتی ایرانی کاربرد زیادی دارد. چون با وجود زنده و پرانرژی بودن آرامش‌بخش نیز است. رنگ فیروزه‌ای از ترکیب رنگ‌های آبی و سبز است که ویژگی‌های هر دو این رنگ‌ها را در خود دارد و می‌تواند گزینه مناسبی برای مبلمان باشد.

البته این رنگ خاص که نماد صلح و پاکی و آرامش است، با هر رنگی هماهنگی ندارد. بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که به هماهنگی و ست بودن رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی خود اهمیت می‌دهید، باید بدانید که مبل فیروزه‌ای را می‌توان با چه رنگ‌هایی ست کرد و در چه سبک‌های از مبلمان قابل استفاده است؟ در این مطلب از وودن مبل در مورد بهترین ترکیب‌های مبلمان و چیدمان برای این رنگ صحبت می‌کنیم.

معرفی انواع مبل فیروزه‌ای

انواع مبل فیروزه‌ای از نظر رنگ شامل رنگ‌های فیروزه‌ای روشن و تیره است که انتخاب آن به سلیقه شما بستگی دارد. در مورد نوع مبل‌ از نظر سبک هم خیالتان راحت باشد که می‌توانید این رنگ را در سبک‌های مبلمان کلاسیک، مدرن و حتی راحتی پیدا کنید.

مبل فیروزه‌ای روشن

مبلمان فیروزه‌ای روشن می‌تواند بهترین انتخاب برای آپارتمان‌های کوچک باشد. به خصوص اگر فضای مورد نظر شما نور طبیعی کمی دارد، سعی کنید از رنگ‌های روشن برای مبلمان، فرش و پرده استفاده کنید. چون می‌توانید فیروزه‌ای روشن را با رنگ‌های روشن ترکیب ‌کنید و فضا را بزرگ‌تر و پرنورتر جلوه ‌دهید.

مبل فیروزه ای روشن

مبل فیروزه‌ای سلطنتی

مبل سلطنتی از سبک‌های مناسب برای رنگ فیروزه‌ای است. به این دلیل که فیروزه‌‎ای از گذشته نماد ثروت و اشرافیت بوده است. این رنگ فضا را لوکس نشان می‌دهد، به خصوص اگر با رنگ طلایی ترکیب شود. بنابراین اگر به دنبال یک دکوراسیون لوکس و سلطنتی هستید، یا سبک‌های کلاسیک و در عین حال متفاوت را می‌پسندید، مبل استیل فیروزه‌ای می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

مبل فیروزه‌ای تیره

مبل فیروزه‌ای تیره برای سالن‌های پذیرایی بزرگ مناسب است. به خصوص اگر می‌توانید از دو دست مبل در نشیمن خود استفاده کنید، فیروزه‌ای دارای تناژ تیره‌تر مناسب است. می‌توانید برای ست بعدی مبلمان یک رنگ روشن‌تر را در نظر بگیرید. همین ایده برای ترکیب مبلمان و میز ناهارخوری در سالن پذیرایی هم جواب می‌دهد.

انواع سبک مبلمان فیروزه‌ای

در معرفی انواع مبل فیروزه‌ای از نظر سبک می‌توانیم به متداول‌ترین سبک‌های مناسب برای این رنگ اشاره کنیم. فیروزه‌ای برای مبلمان سبک کلاسیک، استیل و سلطنتی جلوه لوکسی ایجاد می‌کند. هم‌چنین برای سبک‌های مدرن و بوهو رنگ مناسبی محسوب می‌شود. چون یادآور طبیعت است و با المان‌های طبیعی هماهنگی دارد. حتی برای دکوراسیون مینیمال هم می‌توانید مبل به رنگ فیروزه‌ای را انتخاب و آن را با رنگ‌‎های خنثی ترکیب کنید.

مبل راحتی فیروزه‌ایانواع سبک مبلمان فیروزه_ای

مبل راحتی فیروزه‌ای فضا را زیبا و مدرن می‌کند. در عین حال انرژی به محیط اضافه کرده و با رنگ‌های زیادی ست می‌شود. بنابراین می‌توانید در سبک‌های مدرن آن را با رنگ‌های سفید، طوسی و کرم ست کنید.

مبل کلاسیک فیروزه‌ای

مبل کلاسیک فیروزه‌ای هماهنگی زیادی با دکوراسیون کلاسیک دارد. برای دکوراسیون سبک کلاسیک بهترین گزینه استفاده از کوسن‌های دارای شاین طلایی یا سیلور است. البته لازم است توجه کنید که این مبلمان برای هماهنگی با سبک کلاسیک باید از متریال باکیفیت و مرغوب تولید شده باشد. می‌توانید بنا به سلیقه خود این رنگ را در مبلمان کلاسیک فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی پیدا کنید.

مبل ال فیروزه‌ایمبل کلاسیک فیروزه_ای

مبل ال فیروزه‌ای می‌تواند بهترین انتخاب برای یک آپارتمان کوچک دارای دکوراسیون مدرن باشد. چون هم فضا را از یکنواختی خارج می‌کند و هم محیط‌های کوچک را شلوغ و بی‌نظم جلوه نمی‌دهد. کافی است این مبلمان را با رنگ‌های خنثی مانند سفید، طوسی و حتی کرم ترکیب کنید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که در صورت شلوغی فضا مجموع رنگ‌های استفاده شده در وسایل نباید از سه رنگ تجاوز کند.

مبل ال فیروزه_ای

معرفی بهترین مکمل‌های مبل فیروزه‌ای

فیروزه‌ای رنگی است که در عین خاص بودن مکمل‌های رنگی زیادی دارد. به خصوص برای مبل فیروزه‌ای می‌توانید از رنگ‌های سفید، طوسی و کرم استفاده کنید. رنگ هلویی هم برای افرادی که به ترکیب‌های رنگی شاد و پرانرژی علاقه دارند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در نهایت اگر یکی از رنگ‌ها را به عنوان مکمل فیروزه‌ای در نظر گرفتید، برای رنگ سوم آبی، سبز، خردلی، بنفش و حتی مشکی را توصیه می‌کنیم.

سفید و فیروزه‌ای

سفید پرکاربردترین و مناسب‌ترین رنگ برای استفاده در دکوراسیون داخلی است و با همه رنگ‌ها هماهنگی دارد. بنابراین با فیروزه‌ای هم ست می‌شود. ترکیب سفید و فیروزه‌ای فضا را روشن، بزرگ و آرام جلوه می‌دهد. در عین حال انرژی دارد و خسته کننده نیست. ولی با توجه به سرد بودن هر دو رنگ، توصیه می‌کنیم از رنگ‌های گرم مانند کرم یا خردلی و مشکی و هم‌چنین بافت‌های چوبی و حصیری در فضای منزل خود بهره ببرید.

طوسی و فیروزه‌ای

طوسی پس از سفید پرکاربردترین و بهترین رنگ برای استفاده در دکوراسیون داخلی است. به دلیل این‌که با همه رنگ‌ها هماهنگی دارد. می‌توانید با توجه به روشن بودن رنگ فیروزه‌ای مبلمان خود از طوسی کم رنگ یا پررنگ استفاده کنید. در کنار آن برای جلوگیری از یکنواختی، رنگ‌های کرم یا خاکی و سبز بهترین مکمل‌ها هستند. به خصوص استفاده از گیاهان در دکوراسیون فضا را زنده و صمیمی‌تر می‌کند.

کرم و فیروزه‌ای

کرم به عنوان یک رنگ خنثی دارای تناژ گرم است. بنابراین فضا را از سردی خارج می‌کند و صمیمیت را افزایش می‌دهد. گرمای رنگ کرم در کنار فیروزه‌ای فضا را آرام و دارای انرژی مثبت می‌کند. بنابراین یکی از بهترین ایده‌ها برای مبل فیروزه‌ای ست کردن آن با رنگ کرم است. رنگ‌های سفید، مشکی و طوسی را هم به عنوان مکمل این دو رنگ توصیه می‌کنیم.

مبل کرم و فیروزه_ای

هلویی و فیروزه‌ای

در میان رنگ‌های زنده‌تر، هلویی و صورتی با فیروزه‌ای ترکیب می‌شوند. این ترکیب فضا را شاد و صمیمی می‌کند و انرژی محیط را افزایش می‌دهد. فقط این نکته را در نظر بگیرید که به عنوان رنگ سوم حتما از رنگ‌های طوسی و مشکی یا سفید استفاده کنید.

سخن پایانی

مبل فیروزه‌ای یکی از انتخاب‌های خوب برای افرادی است که به دنبال استفاده از رنگ‌های متفاوت در دکوراسیون منزل یا حتی محل کار خود هستند. به خصوص این‌که هم با سبک‌های کلاسیک و سلطنتی و هم با سبک‌های مدرن هماهنگ است. مهم‌تر از آن فیروزه‌ای هم آرامش‌بخش و ضد اضطراب است، هم انرژی و پویایی دارد و هم نماد ثروت و لوکس بودن در نظر گرفته می‌شود. بنابراین اگر به رنگ فیروزه‌ای علاقه دارید، آن را به همراه رنگ‌های مکمل و هماهنگ با آن در دکوراسیون خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *