دکوراسیون

راهنمای انتخاب رنگ میز ناهار خوری مناسب خانه شما

راهنمای انتخاب رنگ میز ناهارخوری مناسب خانه شما در وودن مبل

انتخاب رنگ میز ناهار خوری از مهم‌ترین نکاتی است که در دکوراسیون فضا‌ی داخلی شما تاثیر زیادی دارد. در برخی موارد انتخاب این رنگ حتی سخت‌تر از انتخاب مدل آن است. به طور واضح‌تر رنگ‌ها هستند که در منزل شما احساسات متنوع را ایجاد می‌کنند. حتی اگر زیبا‌ترین مدل را انتخاب کنید و رنگ آن با منزل و دکور شما هماهنگ نباشد، ممکن است فضا‌ی جذابی را در اختیار نداشته باشید. از آنجایی که بسیاری از افراد در انتخاب بهترین رنگ ناهار خوری متناسب با دکوراسیون خود دچار تردید هستند، در این مطلب با معرفی بهترین رنگ‌ها و تاثیرات آن در دکوراسیون به طور کامل شما را راهنمایی خواهیم کرد.

معرفی انواع رنگ های میز ناهار خوری

همانطور که می‌دانید در بازار رنگ‌های متنوعی مشاهده می‌شود که بر اساس برخی از فاکتور‌ها مانند متریال، سبک دکوراسیون و طراحی آن به صورت متفاوت تولید و عرضه می‌شوند. بیشتر افراد سعی می‌کنند که آن تنالیته ای را انتخاب کنند که با ست مبلمان و دیگر اجزای دکوراسیون منزلشان هماهنگ باشد. از این رو به معرفی پنج مورد از پرطرفدار‌ترین ایده‌های انتخاب رنگ میز ناهار خوری می‌پردازیم.

معرفی اواع رنگ های میز ناهارخوری وودن مبل

انتخاب یک رنگ واحد

از ساده‌ترین انتخاب‌ها استفاده از یک رنگ واحد است و در بیشتر مواقع افراد سعی می‌کنند که با رنگ پایه‌های مبلمان خود آن را ست کنند. این رنگ در متریال‌های مختلف مانند چوب و فلز متفاوت است و هر کدام حس متنوعی را در منزل شما القا می‌کنند.

میز غذاخوری یک رنگ شیک وودن مبل

ترکیب دو الی سه رنگ

ترکیب دو الی سه رنگ در چیدمان ناهار خوری بسیار منحصر به فرد می‌شود و فضای جدیدی را برای شما ایجاد می‌کند. شما می توانید این رنگ‌ها در بین وسایل منزل از جمله مبلمان، اکسسوری و دیگر وسایل چیدمان همراه با غذا خوری انتخاب کنید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به یکنواختی دیزاین خانه علاقمند نیستید، این ترکیب حتما به شما پیشنهاد می‌شود.

میز ناهارخوری چند رنگ وودن مبل

رنگ های خنثی

از پرطرفدارترین رنگ ها چه در پارچه و چه در رنگ محصولات مانند میز غذا خوری می‌توانیم به رنگ‌های خنثی اشاره کنیم. در واقع رنگ‌های سفید، طوسی، مشکی و … جز انتخاب‌های هوشمندانه ای است که تعادل را در دکوراسیون منزل شما برقرار می‌کنند. از ویژگی‌های جذاب و کاربردی این تناژ‌ها می توانیم به ست کردن راحت آن با وسایل و دیگر رنگ‌ها اشاره کنیم. اگر میخواهید احساس آرامش و فضای دلنشینی را در زمان سرو غذا داشته باشید، این ترکیب به شما پیشنهاد می‌شود.

میز ناهارخوری با رنگ های خنثی وودن مبل

معرفی بهترین رنگ‌های میز ناهار خوری چوبی

رنگ خود‌رنگ

از جذاب‌ترین رنگ‌هایی که چه در سبک مدرن و چه در سبک کلاسیک توجه بسیاری از افراد را جلب کرده است می‌توانیم به رنگ خود رنگ اشاره کنیم. این رنگ دارای روشنایی و تیرگی متعادل بوده و فضایی دلباز با جذابیت فراوان ایجاد می‌کند. این رنگ به گونه‌ای بوده که در بیشتر شوروم‌های مبلمان و لوازم چوبی مشاهده می‌شود. در واقع رنگ‌چوب خودرنگ در این سال‌های اخیر ترند بوده و به کسانی که به حس و حال منزل خود به ویژه فضای میز ناهار خوری خود اهمیت می‌دهند، پیشنهاد می‌شود.

میزناهارخوری خود رنگ وودن مبل

فندقی روشن

فندقی روشن هم کمی در تنالیته‌های رنگ خودرنگ بوده اما دارای زردی بیشتری است. این ویژگی باعث می شود تا احساس گرما و صمیمیت همانند رنگ‌چوب در ناهار خوری در فضای دکوراسیون القا شود. این تنالیته هم به کسانی که رنگ‌های تیره‌تر از خود رنگ و روشن‌تر از رنگ گردویی را در انتخاب‌های خود قرار دادند، پیشنهاد می‌شود. این رنگ چوب محدودیتی در انواع سبک‌ها نداشته و در هر سبک دلخواه چه از مدرن و تا به کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میز ناهارخوری فندقی روشن در وودن مبل

گردویی

اگر سبک کلاسیک در انتخاب‌های شما قرار دارد و می‌خواهید فضایی شیک متناسب با سبک دکوراسیون خود ایجاد کنید، رنگ گردویی جز آن انتخاب‌ها است. در واقع این رنگ تیره بوده و با این ویژگی فضای سرد و در عین حال شیک را ایجاد می‌کند. این رنگ علاقمندان خاص خود را دارد و به تمامی افراد پیشنهاد نمی‌شود.

میزغذاخوری رنگ گردویی در وودن مبل

معرفی بهترین رنگ‌های میز ناهار خوری فلزی

طلایی

پایه‌های طلایی در بیشتر مبلمان و ناهار خوری های مدرن با متریال فلزی مشاهده می‌شود. این رنگ بسیار گرم بوده و ترکیبی از رنگ کرم و زرد است. در واقع شما با انتخاب این رنگ در میز ناهار خوری فضایی گرم و صمیمی را با متریال فلزی ایجاد می‌کنید. در طی این چند سال اخیر محبوبیت زیادی داشته و با ورود رنگ‌های دیگر مانند سیلور و مشکی بخشی از جذابیت آن کم شده است.

میزغذاخوری طلایی در وودن مبل

مشکی

از پرطرفدارترین رنگ میز ناهار خوری مدرن که در سال 2023 به بعد بسیار مشاهده می‌شود، رنگ مشکی است. در واقع این رنگ فضایی شیکی را ایجاد و در بیشتر موارد سبک مدرنیته را به خوبی نشان می‌دهد. اگر از آن دسته افرادی هستید که طبق مد و ترند های دنیا دکوراسیون خود را پیش می‌برید، باید بگوییم که با انتخاب آن جدیدترین رنگ ناهار خوری را انتخاب می‌کنید.

خرید میز ناهارخوری مشکی در وودن مبل

سیلور یا نقره ای

اگر از آن دسته افرادی هستید که به رنگ‌های خنثی علاقمند هستید، رنگ سیلور یا همان خاکستری به شما پیشنهاد می‌شود. این رنگ در دسته تنالیته‌های سرد بوده و در بیشتر سبک‌های مدرن مشاهده می‌شود.

خرید میزناهارخوری نقره ای در وودن مبل

انتخاب رنگ میز ناهار خوری چه تاثیری در دکوراسیون دارد؟

همانطور که در مقاله راهنما کامل انتخاب میز ناهار خوری اشاره کردیم، هر یک از رنگ‌ها تاثیرات خاصی در دکوراسیون شما می‌گذارد. این نکته یعنی انتخاب رنگ، هم می‌تواند تعیین کننده سبک دکوراسیون شما و هم حس و حال خانه شما را شامل شود. به همین دلایل بهتر است که در انتخاب آن حساسیت به خرج دهید و آن چیزی را نمایان کنید که مورد پسند شما می‌باشد.
شما می‌توانید با انتخاب رنگ‌های گرم فضایی صمیمی و دوستانه ای را ایجاد کنید و یا حتی با انتخاب های رنگ‌های سرد فضایی مدرن و شیکی را ایجاد کنید. همه ی این موارد به شما و دیگر اجزای دکوراسیون شما بستگی دارد. بهتر است که در ابتدا متراژ منزل، سلیقه شخصی، وسایل منزل، تم دکوراسیون شما و … را در نظر بگیرید و سپس به انتخاب رنگ میز ناهار خوری دلخواه خود بپردازید.

نکات انتخاب رنگ مناسب میز ناهار خوری

در انتخاب بهترین رنگ میز ناهار خوری باید نکاتی را رعایت کنید تا هم مناسب منزل و هم دکوراسیون شما باشد. در واقع غذا خوری هم مانند مبلمان وسیله‌ی بزرگی بوده و رنگ آن تاثیر زیادی در دکوراسیون شما می‌گذارد. از این رو در انتخاب آن با دقت و ظرافت بیشتری نسبت به دیگر موارد توجه کنید.
حتما به رنگ‌های مورد استفاده در اتاق پذیرایی خود دقت کنید و سعی کنید تنالیته‌ای را انتخاب کنید که متناسب با این سبک باشد. از آنجایی که برخی خانواده‌ها دارای تعداد بیشتری هستند، حتما به تعداد اعضای خانواده و مقدار استفاده از آن توجه کنید. با در نظر گرفتن این نکته می‌توانید با انتخاب بهترین رنگ به طول عمر محصول خریداری شده خود کمک کنید.
اگر می‌خواهید جلب توجه بیشتری را در دکوراسیون خود همراه با المان‌های دیگر ایجاد کنید، استفاده از رنگ‌های متضاد هم در رنگ پایه‌ها و هم در رنگ پارچه پیشنهاد می‌شود.

سخن پایانی

انتخاب رنگ مناسب میز ناهار خوری از سخت‌ترین هنر‌هایی که قسمت‌های مختلفی از روانشناسی، سلیقه شخصی و زیبایی منزل را ترکیب می‌کند و سپس یک دکوراسیون منحصر به فرد با انتخاب شما ایجاد می‌کنند. در این وبلاگ سعی کردیم تا از متخصص بودن خود در کسب و کار خود استفاده کنیم و تمامی افراد را در ساده ترین اما پیچیده‌ترین قسمت‌های منزل از جمله انتخاب رنگ راهنمایی کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده و در راستای خرید میز ناهار خوری شما کمک شایانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *