دکوراسیون

10 ایده جذاب برای دکوراسیون داخلی با آینه

دکوراسیون داخلی با آینه

دکوراسیون داخلی با آینه یکی از جذاب‌‎ترین بخش‌های طراحی دکوراسیون است. استفاده از آینه در دکوراسیون خانه هم جذابیت و زیبایی فضا را افزایش می‌دهد و هم مزایای کاربردی دارد. درخشش آینه در نور موجب بازتاب نور طبیعی در فضا می‌شود. به علاوه خانه را بزرگتر و دلبازتر جلوه می‌دهد.

البته این مزایا در صورتی حاصل می‌شود که از آینه مناسب از نظر سبک و اندازه استفاده کنیم. به علاوه قرار دادن آینه در فضای مناسب با چیدمان اهمیت زیادی دارد. در این مطلب از وودن مبل ایده‌های جذاب طراحی دکوراسیون داخلی با آینه را به شما معرفی می‌کنیم.

قرار دادن آینه‌ها در مقابل منبع نور

یکی از بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون داخلی با آینه نصب آن در مکان مناسب است. به خصوص برای سالن یا نشیمن کوچک نصب آینه با افزایش نور طبیعی فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. ولی نکته این است که آینه برای کارکرد بهتر باید در مقابل منبع نور قرار داده شود. به خصوص اگر آینه را در معرض تابش نور طبیعی قرار دهید، بهترین کارکرد را در بازتاب نور خواهد داشت. قرار دادن آینه در برابر پنجره بهترین راهکار است. چون موجب می‌شود که نور طبیعی و فضای سبز یا آسمان بیرون در اتاق منعکس شود.

به ابعاد و شکل هندسی آینه توجه کنید

توجه به ابعاد و شکل هندسی قاب آینه در اجرای ایده‌های دکوراسیون داخلی با آینه اهمیت زیادی دارد. برای تزیین دیوار با آینه یا قرار دادن آینه قدی باید به تناسب اندازه آن با مساحت و ابعاد اتاق یا سالن توجه کنید. در سالن‌های بزرگ یک آینه کوچک جلوه‌ای نخواهد داشت. برای سالن‌های پذیرایی کوچک هم بهتر است از آینه دیواری بزرگ استفاده کنید، چون قرار دادن آینه قدی مقداری فضا را اشغال می‌کند و ممکن است فضای در نظر گرفته شده برای قرار دادن مبل و میز ناهارخوری با تداخل مواجه شود.

به ابعاد و شکل هندسی آینه توجه کنید

ایجاد دیوار آینه‌ای در دکوراسیون

دیوار آینه‌ای به خصوص اگر بزرگ باشد هم برای فضاهای بزرگ و هم برای فضاهای کوچک مناسب است. چون در فضاهای بزرگ جلوه زیادی دارد و در فضاهای کوچک هم محیط را دلباز و بزرگ‌تر نشان می‌دهد. یکی دیگر از ایده‌های دیوار آینه‌ای به عنوان اجرای دکوراسیون داخلی با آینه، نصب چند آینه طراحی شده در کنار هم بر روی دیوار است که مانند تابلو نقاشی عمل می‌کند. می‌توانید برای اجرای این ایده از آینه‌های دارای قاب‌های همرنگ استفاده کنید یا به طور کلی قاب را حذف کرده و یک فضای مینیمال به وجود آورید.

ایجاد دیوار آینه_ای در دکوراسیون

انتخاب آینه قدی

آینه قدی یکی از پرطرفدارترین ایده‌های دکوراسیون داخلی با آینه است. به دلیل این‌که نصب آینه قدی انعطاف زیادی دارد. می‌توانید در صورت داشتن فضا آن را در گوشه اتاق یا سالن قرار دهید، برای محیط‌های کوچک هم نصب آن بر روی دیوار بهترین راهکار است. این آینه‎ها در اتاق خواب بر روی درب کمد دیواری قابل نصب و استفاده هستند و در هر حال زیبایی و نور فضا را بهبود می‌دهند.

قرار دادن آینه در ورودی منزل

قرار دادن یک آینه در ورودی منزل یا در راهرو ورودی کاربرد زیادی در میان ایده‌های دکوراسیون داخلی با آینه دارد. در اجرای این ایده می‌توانید به تناسب سبک چیدمان از یک آینه بزرگ با قاب طلایی یا حتی یک آینه مینیمال و ساده استفاده کنید. در هر حال صرف نظر از تناسب ظاهری، این آینه می‌تواند کاربرد زیادی در بررسی استایل افراد پیش از خروج از منزل داشته باشد.

قرار دادن آینه در ورودی منزل

انتخاب آینه مناسب با چیدمان

مهم‌ترین نکته در طراحی فضا با آینه تناسب آن با چیدمان کلی منزل است. برای چیدمان شلوغ از آینه‌های بدون قاب در تعداد کم استفاده کنید و البته یک آینه قدی دیواری برای این چیدمان بهترین گزینه است. ولی برای فضاهای دارای چیدمان مدرن و خلوت می‌توانید از آینه‌کاری استفاده کنید. چون در این صورت هم فضا شلوغ نشان داده نمی‌شود و هم جلوه آینه‌ها در معرض دید قرار می‌گیرد.

انتخاب سبک مناسب آینه

انتخاب آینه مناسب با سبک در طراحی دکوراسیون داخلی با آینه اهمیت زیادی دارد. آینه‌های دارای قاب‌های بزرگ، تیره و حجاری شده یا طلایی و سیلور برای خانه‌های بزرگ با طراحی در سبک سنتی یا کلاسیک مناسب هستند. در مقابل برای سبک‌های مدرن‌تر، باید آینه‌هایی با قاب‌های ظریف، روشن و مینیمال انتخاب کنید. حتی برای سالن‌ها یا اتاق‌های کوچک بهترین انتخاب آینه‌های بدون قاب هستند.

استفاده از چند آینه در دکوراسیون

برای طراحی دکوراسیون منزل با آینه الزامی به استفاده از آینه‌های بزرگ نیست. چون آینه‌های کوچک و حتی وسایل دکوراتیو دارای آینه هم در صورتی که در جای مناسب قرار داده شوند، جذابیت زیادی دارند. قرار دادن چند آینه کوچک در ابعاد و شکل هندسی متناسب در کنار هم یا چیدمان چند آینه متناسب در قسمت‌های مختلف اتاق جلوه زیبایی دارد.

انتخاب کاشی‌های آینه‌ای در آشپزخانه

متداول‌ترین کاربرد طراحی دکوراسیون داخلی با آینه در آشپزخانه استفاده از کاشی‌های آینه‌ای است. این ایده به خصوص برای آشپزخانه‌های کوچک هم به زیبایی فضا و هم به بزرگ نشان دادن آن و افزایش نور کمک می‌کند. برای اجرای این ایده می‌توانید هم دیوارهای بین کابینتی را با آینه به صورت کامل پوشش دهید و هم می‌توانید از کابینت آینه‌دار استفاده کنید. در این میان بک اسپلش هم بازتاب نور را افزایش می‌دهد.

انتخاب کاشی_های آینه_ای در آشپزخانه

ایجاد گالری آینه‌ها بر روی دیوار

ایجاد گالری آینه‌ها بر روی دیوار هم ایده جالبی به شمار می‌رود. استفاده از آینه در دکوراسیون خانه فقط به معنای نصب آینه روی دیوار نیست. می‌توانید آینه‌ها را در سبک‌های مختلف و ابعاد متنوع بر روی دیوار تزئین کنید. قرار دادن آن‌ها به عنوان دیوارکوب آینه‌ای یا مکمل دیوارکوب‌های چینی یا حصیری هم انتخاب جذاب و منحصربه‌فردی است.

ایجاد گالری آینه_ها بر روی دیوار

جمع‌بندی

طراحی دکوراسیون داخلی با آینه نیاز به خلاقیت زیادی دارد. آینه‌ها هم از نظر زیبایی و جذابیت و هم از نظر انعکاس نور و افزایش روشنایی فضا اکسسوری‌های دکوراتیو محبوبی هستند. بنابراین می‌توانید ایده‌های کاربردی و جذاب را متناسب با طراحی داخلی منزل خود اجرا کنید. کافی است در انتخاب این المان‌ها به هماهنگی آن با سبک دکوراسیون و چیدمان منزلتان توجه کنید. به علاوه سایز و تعداد آینه‌ها باید با ابعاد سالن یا اتاقی که قصد نصب آینه در آن را دارید تناسب داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *