دکوراسیون

پاف مبل | 10 نکته مهم برای انتخاب پاف مبل مناسب

انتخاب پاف مبل

یکی از المان‌هایی که می تواند به زیبایی و دکوراسیون محیط شما کمک کند، پاف مبل یا همان مبل‌های بدون تکیه است. بیشتر ما این محصول را در فروشگاه‌های مختلف و در هنگام خرید مبل دیده‌ایم، اما هیچ اطلاعاتی در رابطه با کاربرد آن نداریم.در واقع پاف‌ها در طراحی ها و تنوع‌های مختلفی در بازار مشاهده می‌شود و هر یک از آن‌ها بر اساس سلیقه خودتان انتخاب می شود. حال این سوال برایتان پیش میاید که چرا باید از پاف در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و این مبل بدون تکیه‌گاه چه کاربردی دارد؟ در ادامه به بررسی کامل این توضیحات و ویژگی‌های آنها می‌پردازیم.

تاریخچه پاف مبل از گذشته تا به‌اکنون

بیشتر افراد بر این باور هستند که این محصول یعنی پاف مبل به تازگی در حوزه طراحی دکوراسیون ورود پیدا کرده است و در زمان قدیم وجود نداشته است. اما اگر به طور کارشناسی به تاریخچه این محصول برگردیم، پاف در دوران عثمانی‌ها هم تا به الان وجود داشته است. در واقع در آن دوران، عثمانی‌ها در زمان نشستن علاقه داشتند که پای خود را روی مبل‌هایی با ارتفاع کم یا همان پاف ها قرار بدهند. البته در آن زمان این محصول رواج زیادی نداشته است و کمتر افراد از آن استفاده می‌کردند. در طی این زمان این محصول در سبک‌های مختلفی تولید شده و تا به اکنون که افراد بیشتر به سمت سبک مدرن پیش می‌روند.تاریخچه پاف مبل تا به حال

پاف مبل چیست؟

بعد از تاريخچه این محصول کاربردی به اصلی‌ترین سوال شما جواب می‌دهیم که پاف مبل چیست؟
پاف مبل یا پوف، یک صندلی بدون دسته و بدون پشتی بوده است و بیشتر شبیه به کوسن یا بالشتک‌های بزرگ می‌ماند. این مدل صندلی دارای ارتفاع کوتاهی بوده و حتی می‌تواند در کنار ست مبلمان شما به عنوان صندلی جهت نشستن هم مورد استفاده قرار گیرد.
این مدل در ظاهر کاملا پارچه‌ای بوده و در بدنه آن چارچوبی دیده نمی‌شود. از آنجایی که کل سطح آن با پارچه پوشیده شده است، جلوه‌ی زیبایی داشته و برای هر قسمت از خانه مناسب است. پاف دارای بدنه نرمی بوده و بسیار راحت است. همین موضوع باعث شده است که در جابجایی منزل بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.

پاف مبل چیست

انواع مدل‌های پاف مبل بر اساس متریال

پاف سنتی

پاف مبل سنتی همانطور که از اسم آن مشخص است، در ظاهر خود از پارچه سنتی استفاده شده است. شما برای اینکه دکوراسیون سنتی خود را به نحو احسن چیدمان کنید، قطعا این محصول کمک خوبی به شما می‌کند. در این مدل بیشتر از پارچه‌های گلدوزی، سنتی و یا سوزن دوزی استفاده می‌شود.

پاف سنتی

پاف پارچه ای

پاف پارچه‌ای از جذاب‌ترین مدل‌هایی است که که تنوع رنگ‌بندی در آن بسیار زیاد است. این مدل دارای طراحی ساده بوده و با این ویژگی خود می‌تواند در هر سبک دکوراسیونی و در کنار مبلمان راحتی شما قرار بگیرد. این پاف با متریال پارچه بیشتر دارای سبک مدرن بوده و قیمت پایین‌تری به نسبت دیگر مدل‌ها دارد. اگر تزیینات منزل شما برایتان اهمیت دارد و می خواهید محصولی با قیمت مناسب خریداری کنید، پاف مبل پارچه‌ای به شما پیشنهاد می‎شود.

پاف پارچه ای

پاف بافتنی

پاف بافتنی دارای طراحی جذابی در ظاهر خود بوده و بیشتر به صورت دست ساز ساخته می‌شود. از آنجایی که با نخ و تریکو‌های با کیفیت بافته می‌شود، نرمی آن به نسبت دیگر مدل‌ها بیشتر است. این مدل بیشتر در دکوراسیون‌های روستیک و مانند یک کوسن بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پاف بافتنی

پاف چرمی

اگر شما دارای دکوراسیون کلاسیک و شیکی هستید، نمی توانید از مدل‌های بافتنی و یا سنتی استفاده کنید. در این شرایط بهترین انتخاب در کنار مبل کلاسیک شما پاف مبل چرمی است. این محصول بسیار شیک بوده و حتی در محیط‌های اداری هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. این مدل با متریال چرم ماندگاری خوبی داشته و در برخی موارد باید مراقبت‌های مخصوص به آن را رعایت کنید.

پاف چرمی

پاف چه کاربردی دارد؟

حال که با پاف مبل و انواع آن آشنا شدیم، بهتر است که در مورد کاربرد‌های آن بیشتر بدانیم. شاید شما هم فکر کنید که این محصول بیشتر تزیینی بوده و در زیبایی دکوراسیون شما تاثیر‌گذاری دارد. اما پاف دارای کاربردهای جذاب‌تری بجز این موارد بوده و به بررسی هر یک از آنها می‌پردازیم.

پاف چه کاربردی دارد

استفاده به عنوان صندلی

از آنجایی که این محصول بسیار راحت و کاربردی است، به عنوان یه مبل راحت در منزل شما استفاده می‌شود. طراحی آن به گونه‌ای بوده که تکیه نداشته و برای استفاده‌های طولانی مدت مناسب نیست. اما فرض کنید که تعداد مهمانان زیادی دارید و ممکن است که یک الی دو نفر سرپا بماند، در این مواقع پاف می‌تواند این مشکل را حل کند. با توجه به این موضوع، داشتن آن در منزل می‌تواند در برخی شرایط کمک کننده باشد.

استفاده از پاف به عنوان صندلی

استفاده به عنوان میز

در برخی موارد نیاز به میزی با جابجایی آسان و وزن سبک داریم، در اینصورت پاف مبل کاربرد خود را نشان می‌دهد و حتی به عنوان میز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میز بسیار نرم بوده و مانند جلو مبلی دارای ارتفاع کوتاه و مناسبی است.

استفاده از پاف به عنوان میز

قرار دادن وسایل

هر چه که رو به جلوتر پیش میرویم، وسایل منزل هم طبق ویژگی‌های دکوراسیون های مختلف و کاربرد‌های استثنایی تولید می‌شوند. یکی از این ویژگی‌ها قابلیت قرار دادن وسایل در پاف است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، به راحتی می توانید بیشتر وسایل خود را در این محصول کاربردی قرار دهید و شلوغی منزل خود را کمتر کنید.

قرار دادن وسایل روی پاف

به عنوان نشیمن در فضای باز

بیشتر افراد دوست دارند در فضای باز منزل خود مثل بالکن یا حیاط، مبلی با نشیمن راحت و جذاب قرار بدهند. از این رو وودن مبل به عنوان متخصص در حوزه دکوراسیون پاف مبل را به شما پیشنهاد می‌کند. این محصول هم سبب زیبایی محیط شما می‌شود و هم به راحتی می توانید فعالیت‌های خود را بر روی آن انجام دهید.

به عنوان نشیمن در فضای باز

استفاده از پاف در اتاق خواب

اگر مدل سرویس خواب‌های جدید را مشاهده کنید، بجای صندلی چوبی و یا هر مدل دیگر از پاف مبل در جلوی میز آرایش خود استفا‌ده کرده‌اند. این محصول علاوه بر راحتی فضایی در داخل خود داشته و وسیله‌های اضافی در اتاق خواب‌های شلوغ می تواند در آن قرار گیرد.

استفاده از پاف در اتاق خواب

انتخاب پاف مبل مناسب با دکوراسیون داخلی

حال که با پاف مبل و کاربرد‌های آن آشنا شده‌ایم، شاید شما هم مانند من ترغیب به خرید این محصول شده اید. اگر قصد خرید پاف مناسب را دارید، بهتر است که در ابتدا سبک دکوراسیون منزل خود را مشخص کنید. یا به طوری دیگر شما نمی‌توانید از پاف بافتنی در فضای کلاسیک دیزاین خود استفاده کنید. همانطور که در انواع پاف‌ها بیان کردیم هر کدام از متریال، مناسب هر یک از فضاهای دکوراسیون بوده و بهتر است که طبق آن پیش بروید.

استفاده از پاف در دکوراسیون داخلی

اگر دارای فضای کلاسیکی هستید، پاف با متریال چرم و یا اگر دارای فضای مدرن هستید، پاف با متریال پارچه به شما پیشنهاد می‌شود. در واقع پارچه و پوششی که بر روی این محصول قرار می‌گیرد، سبک این مدل پاف ها را تعیین می‌کند. پس بهتر است که در ابتدا به جنس و طراحی پارچه دقت کنید و پس از هماهنگ بودن با دکوراسیون شما اقدام به خرید آن کنید.

چه نکاتی را در زمان خرید پاف مبل برای خانه یا محیط کار رعایت کنیم؟

بهتر است که پاف مبل خود را طبق سبک دکوراسیونی که می‌خواهید در آن قرار دهید، انتخاب کنید. هر سبک متریال مشخص به خود را داشته و تضاد کمتری با دیگر وسایل شما در اتاق پذیرایی ایجاد می‌کند.
این محصول تکیه گاهی نداشته و برای نشستن‌های طولانی مدت و یا به عنوان یک مبل تک نفره نمی‌تواند جایگزین شود.
به شما پیشنهاد می‌شود که از پارچه‌های مقاوم را برای آن انتخاب کنید، تا پاف شما با گذشت زمان هم خاصیت نرمی و زیبایی خود را همچنان حفظ کند.

نکات نگهداری از پاف مبل

از آنجایی که سطح پاف بیشتر پارچه‌ای بوده، بهتر است که در ابتدا از جنس پارچه و نحوه شستشو آن آگاهی داشته باشید و سپس اقدام به تمیز کردن آن کنید. در برخی موارد برچسب‌های شستشو بر روی محصولات قرار می‌گیرند و می‌توانید از این راهنمایی شرکت تولیدکننده هم استفاده کنید.

سخن پایانی

پاف مبل از پرکاربردترین وسایلی است که چه در منازل کوچک و چه بزرگ خرید آن پیشنهاد می‌شود. این محصول در مدل‌های مختلفی بوده و در اتاق پذیرایی در کنار ست مبلمان هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در این مقاله سعی کردیم که در رابطه با تمام جزییات پاف صحبت کنیم و اگر قصد خرید آن را داشته باشید، بتوانید با آگاهی کامل اقدام به انتخاب آن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *