دکوراسیون

10 ایده دکوراسیون بهاری خانه

همزمان با فرا رسیدن بهار که گل‌های بهاری شکوفا شده و حال و هوای طبیعت دگرگون می‌شود؛ تغییر و به روز کردن دکوراسیون نیز می‌تواند حال و هوای بهار را به منزل آورده و فضا را دلنشین کند. فصل بهار، زمانی عالی برای ارائه ایده‌های جالب در مورد تغییر دکوراسیون است. از آنجایی که بهار فصل طراوت و رنگ به شمار می‌آید، می‌توان با اندکی تغییرات و خلاقیت، فضای خانه را بهاری و پرطراوت کرده و از گرما و لطافت پر کنید. ایده یک دکوراسیون بهاره برای خانه شاید در ابتدا شما را گیج کند، اما می‌توانید با در نظر گرفتن چند نکته ساده به راحتی این کار را انجام دهید و از یک دکوراسیون بهاری زیبا لذت ببرید. در این مقاله به معرفی و شرح 10 ایده دکوراسیون بهاری خانه می‌پردازیم؛ با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

استفاده از آینه‌های تزئینی

یکی از اولین قدم‌ها برای داشتن یک دکوراسیون بهاره استفاده به‌جا و مناسب از آینه‌های تزئینی است. نقش آینه‌ها در زیبایی و جلوه بصری بسیار چشمیگر است. آینه با انعکاس نور منجر به بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شود. همچنین این وسیله کاربردی قادر به روشن‌تر نشان دادن فضاهای کوچک است. استفاده از آینه تزئینی مانند آینه دکوراتیو و آینه کنسول در دکوراسیون بهاری باعث ایجاد حس آٰرامش و سرزندگی در منزل خواهد شد. می‌توانید از آینه‌های تزئینی در ورودی منزل و سالن پذیرایی استفاده کنید و فضا را روشن تر و بزرگ تر نشان دهید.

وسایل دست ساز و خلاقانه

وسایل دست ساز و خلاقانه می‌توانند فضای منزل را تغییر دهند و زیبایی را به محیط اضافه کنند. به عنوان مثال می‌توانید با کمی خلاقیت گل‌های کاغذی رنگارنگ بسازید و برای تزئین از آن‌ها استفاده کنید. همچنین گلدوزی‌های زیبا بر روی رومیزی و… می‌تواند فضا را بهاری کند.

کاغذ دیواری‌های رنگی و بهاره

همان‌طور که می‌دانید امروزه استفاده از انواع کاغذ دیواری مدرن بسیار پرطرفدار است و باعث تنوع بخشیدن به فضای منزل می‌شود. می‌توان فقط یک دیوار را با یک کاغذ دیواری خاص پوشانده و فضا را از یکنواختی خارج کرد. استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های بهاره و شاد و یا طرح‌های گل یکی از ایده‌های اصلی در دکوراسیون بهاره برای خانه به شمار می‌آید. کاغذ دیواری گل‌دار به ویژه با گل‌های برجسته و در رنگ‌های صورتی، سفید، لیمویی، سبز و… می‌تواند بهار را به فضای خانه شما آورده و طراوت را در پیرامون خود احساس کنید.

حذف کردن وسایل کهنه

بهار فصل تغییر و تازگی است. بنابراین می‌توان همراه با تازگی طبیعت، از کلیه وسایل کهنه‌ و دور ریختنی خلاص شد و فضای منزل را بهاری و پرطراوت کرد. حذف کردن وسایل کهنه و رنگ و رفته‌ای که مدت‌هاست بلااستفاده مانده‌اند، فضا را از انباشتگی خارج کرده و باعث ایجاد حس و حالی تازه در محیط می‌شود. می‌توانید این وسایل را با وسایل جدید و مدرن جایگزین کنید تا فضای خانه به روز شود.

استفاده از رنگ‌های شاد در منزل

برای استفاده از رنگ‌های شاد در منزل می‌توانید از تغییر رنگ هر وسیله‌ای شروع کنید. روتختی‌های تیره را با روتختی‌های روشن و شاد جایگزین کنید. از کوسن‌های رنگی برای مبلمان استفاده کنید و رومیزی‌های تیره را با روشن عوض کنید. این کار شادابی و طراوت بهاری را در فضای منزل شما به جریان می‌اندازد. صندلی‌های تیره را با رنگ‌های روشن مانند صورتی، آبی، زرد، سبز و… رنگ کنید یا از روکش‌های رنگارنگ برای آن‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید سایر لوازم دکوری مانند شمع، قاب عکس، مجسمه و… را در رنگ‌های روشن خریداری کنید و روشنایی و نور بهار را به منزل خود بیاورید.

از بین انواع رنگ‌های روشن و شاد برای داشتن دکوراسیون بهاری، سعی کنید از رنگ‌هایی مانند زرد، سفید، آبی روشن، صورتی و نارنجی استفاده کنید. همچنین می‌توانید در کنار این رنگ‌ها به عنوان رنگ اصلی، چندین رنگ مشابه و یا مکمل هم برای بهاری کردن فضا به کار ببرید. استفاده از رنگ سفید به فضا حس روشنایی و پاکیزگی می‌دهد و در کنار سفید می‌تواند از سایر رنگ‌های شاد و بهاری استفاده کرده و به فضا جلوه‌ای شاد بدهید.

استفاده از وسایل دور ریختنی

با کمی خلاقیت می‌توانید وسایل دور ریختنی و قدیمی خود را احیا کرده و مجددا به شکلی جدید و زیبا در دکوراسیون به کار ببرید. به عنوان مثال استفاده از شیشه‌های رنگی برای قرار دادن گل و گیاه درون آن یک ایده جذاب و بهاری است. همچنین می‌توانید از جعبه‌های کوچک به عنوان جایی برای سامان دادن به وسایل کوچک و لوازم جانبی خود استفاده کنید. لوسترهای قدیمی را رنگ کنید و ظاهری مدرن به آن‌ها ببخشید. تعمیر وسایل قدیمی و یا تغییر دادن آن‌ها شما را از هزینه‌های غیر ضروری هم بی‌نیاز می‌کند.

قرار دادن میز و صندلی در حیاط یا تراس

بهار فصل گل و گیاه و زنده شدن طبیعت است و در این میان تراس منزل بخشی جذاب محسوب می‌شود که می‌تواند شما را به طبیعت زیبای بهاری متصل کند. یکی از ایده‌های دکوراسیون بهاره برای خانه شامل سر و سامان دادن به تراس و قرار دادن میز و صندلی‌های مناسب در این فضا است. سعی کنید در تراس از میز و صندلی‌های روشن و یا کوسن و روکش رنگی استفاده کنید و چندین گلدان به رنگ روشن و شاد در تراس قرار دهید. در این صورت فضای تراس به محیطی زیبا و دنج برای مهمانی‌ها و دور همی‌های شما تبدیل می‌شود.

استفاده از گیاهان و گل

استفاده از گل و گیاه چه در بهار و چه در سایر فصل‌ها، یکی از بهترین اقدامات برای باطراوت کردن و زندگی بخشیدن به فضای منزل است. می‌توانید از گلدان‌های شیشه‌ای رنگارنگ استفاده کنید و با قرار دادن گل و گیاه‌های تازه درون آن‌ها به هر گوشه‌ای از فضای منزل خود زیبایی ببخشید. در تمام فضاها از ورودی منزل گرفته تا میز، کمد و حتی روی پیشخوان روشویی و حمام، استفاده از گل می‌تواند فضا را از سنگینی و یکنواختی درآورده و طراوت آن را دوچندان کند.

جابجایی وسایل و تغییر دکوراسیون

دکوراسیون بهاره برای خانه شامل تغییر دکوراسیون و جایجایی لوازم منزل هم می‌شود. این ساده‌ترین کاری است که شما می‌توانید بدون هیچ‌هزینه‌ای انجام دهید و حس تغییر و تازگی در فضا ایجاد کنید. گاهی فقط با چندین تغییر کوچک و استفاده درست از برخی المان‌ها می‌توان فضا را دلبازتر کرده و حال و هوایی بهاری به محیط بخشید. در تغییر دکوراسیون به مواردی مانند تناسب میان اجزا، هارمونی رنگ‌ها و … توجه کنید.

نورپردازی فانتزی و جذاب

بهار فصل نور و روشنایی است. بنابراین با فضاهای تاریک خداحافظی کرده و با استفاده از پنجره‌ها و پرده‌های روشن و حریر، نورپردازی طبیعی در طول روز داشته باشید. همچنین می‌توانید با استفاده از انواع لوستر، آباژور، نور مخفی و… نور پردازی زیبایی در فضای منزل انجام دهید و حسی رمانتیک و آرامش‌بخش را در فضا به وجود آورید.

سخن پایانی

داشتن دکوراسیون بهاری می‌تواند یکی از روش‌های همراه شدن با بهار و طبیعت باشد. از آنجایی که در دکوراسیون بهاره برای خانه از رنگ‌های شاد و روشن استفاده می‌شود و وسایل قدیمی با جدید جایگزین شده و یا حذف می‌شوند، روح طراوت و شادابی به فضای منزل شما دمیده شده و زیبایی فضا دو چندان می‌شود. همچنین استفاده از گل و گیاه و یا المان‌های گل‌دار، تجسمی از بهار در منزل شما خواهد شد. با رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر شد، می‌توانید دکوراسیونی بهاری و زیبا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *