چیدمان منزل

انواع پارچه رومبلی را قبل از خرید بشناسید؟

خرید پارچه مبل

انتخاب مناسب ترین پارچه برای رومبلی و پرده ها یکی از روش هایی است که به شما یاری می کند تجربه متفاوت تر و در عین حال بهتری از فضای داخلی خانه تان داشته باشید، اما چه چیزی منجر به برگزیده مناسب ترین نوع پارچه برای مبلمان می شود؟

یقینا داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع پارچه های رومبلی. به طور کلی پارچه های رومبلی را می توان به دو دسته کلی زیر تقسیم نمود : پارچه رومبلی طبیعی پارچه رومبلی مصنوعی هامن طور که از اسامی آن ها پیداست این پارچه های از الیاف طبیعی و یا مصنوعی بافته شده اند که آپشن های خاصی را به هر کدام می دهند.

 

در ادامه آپشن های مثبت و منفی انواع پارچه ها را بررسی می کنیم.

پارچه رومبلی طبیعی

پارچه رومبلی طبیعی مانند چرم در دکوراسیون داخلی این روزها پارچه چرم را بر روی خیلی از مبلمان ها، بر روی انواع صندلی اپن، بر روی انواع مبل های راحتی و … می بینید. خب نمی توان این موضوع که چرم ها حالت رسمی تری نسبت به دیگر پارچه های رو مبلی (Rumble cloth)دارند را نادیده گرفت، اما خب معایب و مزایایی دارند که بهتر هست قبل از برگزیده بدانید تا انتخابی آگاهانه تر و مناسب تر برای دکوراسیون داخلی خانه تان داشته باشید.

مزایا و معایب پارچه چرم

مزایای پارچه رومبلی چرمی شاید بزرگ ترین ویژگی چرم ها این باشد که به راحتی و با یک دستمال پاکیزه می شوند و اگر هنگام دیدن ویدیو لیوان آب یا چای از دست تان رها شد، به داخل بافت آن نفوذ نمی کند و به راحتی پاک می شود.

سن بالایی دارد و به مرور وقت به شما راحتی بیش تری می بخشد. معایب پارچه رومبلی چرمی چرم ها مانند پوست بدن آسیب پذیرند و به راحتی با هر جسم گوشه تیزی خراش افتاده و سوراخ می شوند چرم ها در در مقایسه با پارچه های دیگر سردی و گرمی بیشتری را به شما انتقال اطلاعات و احتمال چسبندگی هم به دلیل عرق کردن پارچه چرم وجود دارد،

شاید برای تان جالب باشد تا بدانید که دلیل عرق کردن چرم ها، عدم نفوذ هوا در داخل چرم هست.

اگر پارچه نقشه چرم مد نظر شما هست بهتر هست قطعا درباره نکات مربوط به نگهداری از چرم دقت کنید. هرچند شاید پوسته پوسته شدن چرم پارچه مبلی یکی از بزرگترین ایرادات آن باشد که شما با دانستن راه ترمیم مبل چرمی خواهید توانست به راحتی این ایراد را در خانه برطرف کنید. قیمت پارچه مبلی نقشه چرم هم بسته به برند مربوط به آن و جنس آن متفاوت هست و معمولا به چهره میانگین قیمت آن متفاوت است.

رومبلی چرمی نسبت به دیگر پارچه‌های مبلی استحکام و دوام بیشتری دارد و تمیزکردن آن نیز اسان است.

پارچه رومبلی مخمل

پارچه های مخمل را می توان جزو آن دسته از پارچه هایی دانست که هیچ گاه از مد نمی افتند و همیشه طرفداران خودشان را دارند. البته نباید فراموش کرد که پارچه های مخمل انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها پارچه های مخمل نانو هست که نسبت

 

مزایا و معایب پارچه مخمل

بزرگ ترین ویژگی این جنس پارچه رومبلی بافت گرم و لطیف هاست که به شما اجازه می دهند که ترکیبی جالب از بافت های گوناگون را در دکوراسیون داخلی خانه تان تجربه کنید. این پارچه از دوام خیلی خوبی برخوردارند.  تمیز کردن این جنس پارچه ها خیلی دشوار هست مگر آن که بالافاصه لکه را پاک نمایید.

گران قیمت بودن نیز می تواند نکته ای منفی برای رومبلی مخمل به حساب بیاید. پارچه رومبلی ساتن اگر می خواهید برای مبلمان خانه تان رومبلی تهیه کنید، شاید پارچه های ساتن آخرین گزینه ای باشد که دلتان می خواهد به سراغ آن ها بروید، که البته بهتر هست مبل های تان بدون رو مبلی بماند تا از این پارچه ها استفاده کنید.

اگر می پرسید چرا؟ با چند دلیل برای تان توضیح خواهیم داد، اول این که سطحی که این پارچه ها ایجاد می کنند خیلی لغزنده خواهد بود و منجر می شوند تا شما هنگام نشستن روی آن ها احساس راحتی نکنید و مدام سعی در ثابت کردن جای خود داشته باشید. اما طریق حلی که برای این ایراد وجود دارد

 

 

مزایا و معایب پارچه رومبلی ساتن

استفاده ترکیبی این پارچه های در کنار جنس های دیگر است. مزایا و معایب پارچه رومبلی ساتن دوم آن که خدا نکند لکه ای روی پارچه های ساتن بیافتد، آن قدر دشوار لکه ها و اثرشان از سطح این پارچه های پاک می شوند که ترجیح می بدهید پارچه رو مبلی تان را عوض کنید به جای آن همه زحمت. لیز بودن هم میتواند نکته منفی دیگری برای این جنس پارچه های رومبلی باشد.

یکی از ویژگی های این پارچه ها تنوع رنگی خیلی بالای آن ها است. معمولا برای مبلمان کلاسیک مناسب هستند. پارچه رومبلی کتان پارچه کتان یک فیبر طبیعی محبوب هست که برای اثاثیه یا لوازم داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید این پارچه را بتوان جزو پرطرفدارترین پارچه های رومبلی دانست که در ایران نیز خیلی کاربرد دارد که البته برای دکوراسیون های غیررسمی بیش تر استفاده می شود.

پارچه رومبلی کتان

مزایای پارچه رومبلی کتان مقرون به صرفه است مقاومت بالایی دارد در تنوع رنگی بالا ساخت می شود معایب پارچه رومبلی کتان به راحتی چروک شده و خاک می گیرد ممکن هست به مرور وقت دچار ساییدگی شود پارچه رومبلی پنبه ای پنبه یک الیاف طبیعی هست و معمولاً برای اثاثه یا لوازم داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. در برابر محو شدن و ایرادات پوشیدن مقاوم است.

پارچه رومبلی پنبه

این پارچه در مخلوط با الیاف مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد و به بافت و دوام آن افزوده می شود اما این ترکیب ها تا حدودی در برابر چین و چروک و خاک مقاومت ندارند.

این متریال خالص برگزیده بهتری برای اثاثه یا لوازم داخلی است. پنبه روی مبلمان خیلی راحت است. مزایا و معایب پارچه رومبلی پنبه ای از تنئوع خیلی زیادی در بازار ایران برخوردار است.

پارچه رومبلی ابریشم

برای استفاده مبلمان راحتی با دوام و مناسب است زود کثیف می شود پارچه رومبلی پشمی پشم پارچه ای طبیعی است. این متریال نسبت به برخی از پارچه های دیگر که در اثاثه یا لوازم داخلی مورد استفاده قرار می گیرد ، گرانتر هست اما برگزیده آن از تنوع خیلی زیادی برخوردار است.

 

پشم را می توان با دیگر الیاف مصنوعی نیز مخلوط کرد. مخلوط پشم دوام بیشتری دارد و پاکیزه کردن آن راحت تر است. مخلوط پشم در برابر قرقره ، چین و چروک ، خاک و محو شدن مقاوم است. مزایای پارچه رومبلی پشمی بسیار راحت است. سازگار با محیط زیست است. از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است. گران قیمت بودن از نکات منفی شمار می شود پارچه رومبلی ابریشم ابریشم یک فیبر طبیعی هست که برای فضاهای رسمی و لوکس مناسب خواهد بود.

همیشه از پارچه های ابریشمی به عناون یکی از گزینه های لوکس و تجملی بودن یاد می شود که البته اگر در مکان مناسبی به شغل رود خیلی هم جذاب خواهد بود. درخشش ممتاز مبلمان ابریشمی فضای شما را خیلی دگرگون می کند. مزایای پارچه مبلی ابریشمی در چهره مراقبت صحیح از ابریشم می تواند دوام طولانی داشته باشد ظاهری رسمی و مجلل دارد.

درالگوهای و رنگ های متنوعی در دسترس است. معایب پارچه مبلی ابریشمی گران قیمت است در برابر نور مقاومت ندارد به نگهداری زیادی نیازمند است پارچه های مبلی مصنوعی پارچه رومبلی پلی استر پلی استر یا میکروفیبر یکی از الیاف مصنوعی هست که معمولاً برای مبلمان استفاده می شود. معمولاً در مخلوط دیگر پارچه های مصنوعی یا طبیعی استفاده می شود.

خرید بهترین مبل

پارچه مبلی پلی استر

مزایا و معایب پارچه مبلی پلی استر بسیار لطیف و راحت است. به راحتی پاکیزه می شود. مقاوم است رنگ های روشن تر پلی استر زیادتر از رنگهای تیره رنگ در معرض لکه قرار می گیرند. پارچه رومبلی ریون ریون از عبارت پارچه های مصنوعی خیلی معروفی هست که برای مبلمان نیز کاربرد دارد. مزایا و معایب پارچه مبلی ریون بسیار ارزان هست و در ترکیب با الیاف دیگر استفاده می شود. با دوام است.

 

به عنوان ورژن ای از ابریشم ، پنبه و پارچه ایجاد شده است. خیلی راحت خراش می خورد. به راحتی چروک می شود انواع پارچه رومبلی خاص گلیم و جاجیم برای به عنوان رو مبلی چند وقتی هست که باب شده و اتفاقا حس خوبی هم به مبلمان ها می دهد، مخصوصا اگر این مبلمان ها چوب باشند. گلیم ها و جاجیم ها معمولا بافت هایی به نسبت ضخیم و رنگ هایی پخته مانند انواع طیف های رنگ قرمز و رنگ نارنجی را دارند.

این پارچه ها معمولا در برابر ضربه و اشیا تیز مقاوم هستند ولی اگر بر حسب اتفاق آسیب ببینند هزینه مرمت و نگه داری شان هم بالا است. گلیم ها و جاجیم ها معمولا نقشه های شلوغی دارند و اگر لکه روی آن ها بیافتد خیلی پیدا نمی شود، اما اگر لکه ها نمایان باشند پاک کردن آن ها شغل راحتی نیست.

مبل فرش

مبل فرش، سوغاتی از کرمان مبل قالی یا همان مبل فرش، مبلمان سنتی با پوششی از فرش دستباف هست که قدمتی دیرینه در کرمان دارد، مبل قالی تلفیقی از هنر فرش بافان کرمانی و حرفه چوب هست که منجر به پدید آمدن این نوع از مبلمان ها شده است. این مبل فرش ها از نظر کارایی زیادتر شبیه همان گلیم ها و جاجیم هایی هست که در قسمت قبل توضیحشان دادیم و زیادتر هم برای خانه هایی که سبک کلاسیک ایرانی دارند استفاده می شود.

مبلمان سوزن دوزی امروزه پارچه های سوزن دوزی جایگاه ارزشمند قبلی خود را دوباره به دست آورده اند و در حرفه مبلمان و فشن خیلی کاربرد دارند. از آن جایی که نقشه های سوزن دوزی با رنگ های شارپ و تند و نقش های کوشا دوخته می شوند بهتر هست نهایت دقت را در به کاربردن‌شان داشته باشید.

به این چهره که ترجیحا به چهره یک کاناپه تکی و در کناری از پذیرایی یا اتاق خواب چیدمان شوند. پاکیزه کردن و مراقبت ممتاز از آن ها می تواند یه عنوان تنها عیب شمار شود.

 

پارچه رومبلی

پارچه مبلی یا پارچه رومبلی یکی از عوامل اساسی و بااهمیت دکوراسیون داخلی خانه هست ، هنگامی که نوبت به قیمت و مدل انواع کاناپه راحتی برای خانه می‌رسد، عوامل مختلفی در برگزیده تاثیرگذار خواهند بود که مهم‌ترین آن‌ها جنس و مدل پارچه مبلی است. جدا از نقشه رومبلی که با توجه به سبک دکوراسیون اتاق برگزیده می‌شود، جنس پارچه رومبلی باید با توجه به عوامل مختلفی از عبارت کارکرد، داشتن حیوان خانگی و موارد دیگر برگزیده شود.

با توجه به این نکات، ما در ادامه انواع گوناگون مدل‌های پارچه مبلی را برای شما شناسایی خواهیم کرد. با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

بافت پارچه مبلی برای اینکه بخواهیم انواع پارچه مبلی را شناسایی کنیم پیش از هر چیزی باید درباره بافت آن اطلاعاتی دریافت کنیم. هر پارچه‌ای دارای بافت متفاوتی هست که از بافت شل گرفته تا بافت سفت و محکم دسته بندی شده و موجب می‌شود استحکام یک پارچه اندک یا بیشمار شود. هرچه یک پارچه بافت سفت‌تری داشته باشد مستحکم‌تر شده، شستشو آن ساده‌تر می‌شود و ظاهر خود را نیز دیرتر از دست می‌دهد.

 

نکات انتخاب پارچه رومبلی

با توجه به این نکات نگاهی به انواع مدل‌های پارچه مبلی می‌اندازیم. هر چه پارچه بافت به هم نزدیک‌تری داشته باشد استحکام پارچه بالاتر می‌رود. پارچه مبلی کتان پارچه کتان معمولا بافت شل‌تری دارد و خیلی راحت‌تر و ظریف‌تر روی مبل قرار می‌گیرد. بخصوص اگر قصددارید کاور رومبلی برگزیده کنید این جنس از پارچه می‌تواند برگزیده خوبی برای شما باشد. اما در سوی دیگر از آن‌جایی که این نوع پارچه خیلی محکم بافته نمی‌شود

نخ‌های آن کمی حساس‌تر خواهند بود و در نتیجه مراقبت بیشتری لازم خواهند داشت. بنابراین اگر حیوان خانگی دارید باید مراقب کشیده شدن پنجه‌های او به روی این نوع رومبلی باشید. پارچه مبلی مخمل پارچه مخمل بافت محکم‌تر و سفت‌تری دارد چرا که فقط به چهره افقی بافته نمی‌شود. بافت پارچه مخمل لطیف و مرتب هست و موجب می‌شود این نوع پارچه دوام و استحکام بیشتری داشته باشد.

یکی از فواید پارچه مبلی مخملی این هست که وقتی به آن دست می‌زنید نرمی آن را به وضوح احساس خواهید کرد. همچنین نوع این بافت طوری هست که تمیزکردن پارچه را نیز ساده‌تر می‌کند.

پارچه مبلی میکروفایبر

پارچه میکروفایبر در برابر لکه مقاوم هست و مناسب خانه‌هایی هست که بچه یا حیوان خانگی دارند. این نوع پارچه مبلی خیلی بافت مستحکمی دارد که از ترکیب پلی استر و نایلون بافته شده‌اند. از آنجایی که استحکام این نوع پارچه مبلی به قدری بیشمار هست که چیزی به داخل بافت آن نفوذ نمی‌کند،

تمیزکردن آن به راحتی انجام می‌گیرد. غالبا اوقات با جاروبرقی زدن خواهید توانست به خوبی این نوع مبل را پاکیزه کنید. پارچه نخی برای رومبلی پارچه نخی یکی از معمول‌ترین انتخاب‌ها برای پارچه مبلی است. این نوع پارچه به سادگی رنگ پریده نمی‌شود. پارچه‌های نخی غالبا بافت‌های متفاوتی دارند که با توجه به شل یا سفت بودنشان میزان استحکامشان را معلوم می‌کند.

این نوع پارچه همچنین نسبت به دیگر مدل‌ها ارزان‌تر خواهد بود. اگر می خواهید بدانید کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب چیست محتوا ما را بخوانید . پارچه مبلی نقشه چرم جنس چرم پارچه مبلی یکی از نرم‌ترین و مدرن‌ترین انواع پارچه مبلی است. چرم در برابر لکه مقاوم هست و به خاطر بافتی که دارد هیچ چیز به داخل آن نفود نمی‌کند و همین موجب می‌شود تمیزکردن مبل چرمی به راحتی با یک دستمال توانایی پذیر باشد. چرم مقاوم و استوار هست اما در عین حال می‌تواند در برابر برخورد با اجسام تیز آسیب پذیر باشد.

پارچه رومبلی جیر

جیر چهره‌ای شیک و کلاسیک به مبلمان می‌بخشد و به خاطر نوع بافتی که دارد غالبا تمیزکردن آن نیز اسان است.

پارچه‌های جیر، نوع طبیعی و نوع مصنوعی دارند که آن‌ها را از لحاظ قیمت و استحکام با هم متفاوت می‌سازد. هرچند باید دقت داشته باشید، پارچه مبلی جیر در برابر آب حساس هست بنابراین نباید با پارچه خیلی مرطوب یا آب آن را پاکیزه کرد. اگر چنین جنسی برای رومبلی خود برگزیده کردید خواهید توانست از اسپری یا مایعات مخصوص پاکیزه کردن پارچه جیر استفاده کنید که به روی آن لکه ایجاد نکند.

انواع پارچه رومبلی

شما چه مدل پارچه مبلی را می‌پسندید و برای خانه خود برگزیده خواهید کرد؟ انواع پارچه مبلی تنوع پارچه‌های مبلی خیلی بیشمار است، اما به‌طور کلی شامل سه حالت زیر می‌شود.

۱. پارچه‌های با مواد طبیعی:

مانند پارچه‌های پنبه‌ای، نخی، کتان، پشمی و ابریشم.

۲. پارچه‌ای با مواد دست‌ساز یا مصنوعی:

مانند ویسکوز، نایلون و پلی استر

۳. ترکیبی:

پارچه‌ای که ترکیبی از دو مورد بالا باشد. به یاد داشته باشید که هر کدام از موارد زیر مزیت و معایب خود را دارند. با توجه به انواع گوناگون پارچه مبلی در بازار، در اینجا به بررسی ۱۳ نوع از انواع پارچه مبلی با توجه به جنس آن‌ها می‌پردازیم.

پنبه:

۱. پارچه مبلی نخی (پنبه‌ای) این نوع پارچه خیلی لطیف و بادوام هست و از نظر رنگ و طرح‌های موجود در بازار خیلی مختلف است. از پارچه‌های نخی زیادتر درمدل‌های مختلف استفاده می‌شود.

این پارچه به راحتی قابل شستشو هست و با مقداری آب و مواد شوینده پارچه قابل لکه گیری است. متاسفانه این پارچه به دلیل اینکه از الیاف طبیعی ایجاد می‌شود خیلی زود چروک شده و بو را به خود می‌گیرد.

در برابر سایش مقاوم است، اما در برابر نور مستقیم آفتاب هیچ مقاومتی نشان نمی‌دهد. پارچه رومبلی نخی (پنبه‌ای)

پشمی:

۲. پارچه مبلی پشمی این پارچه همان گونه که از نام آن معلوم هست از پشم گوسفند، بز یا میش بدست می‌آید. این پارچه در سرما، گرما را انتقال می‌دهد. از دیگر ویژگی این پارچه می‌توان به رطوبت پذیری بالا اشاره کرد. معمولا این پارچه در مناطق سردسیر مورد استفاده خواهد بود. این پارچه‌ها خیلی لطیف و لطیف هستند و مناسب تمام فصول بوده، براق و سبک هستند.

قابلیت کشش بالایی را دارد و خیلی مقاوم در برابر چروک شدن و پارگی است، اما پاک کردن لک از روی این پارچه خیلی دشوار است. این پارچه مبلی مناسب و مورد توجه زیادتر آدم است. این پارچه بهتر هست برای کوسن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

چرم:

۳. پارچه مبلی چرمی امروزه زیادتر آدم به دنبال چرم به عنوان پارچه برای مبلمان خود هستند. این پارچه محیط را رسمی‌تر به نمایش می‌گذارد و از نوع مصنوعی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عدم نفوذ آب یکی از بهترین ویژگی‌های این پارچه است.

اما چرم با رنگ روشن احتیاج به نگهداری بیشتری دارد، چون سریع‌تر از رنگ تیره آن لک می‌گیرد. برای برطرف این ایراد خواهید توانست راه صیحیح پاکیزه کردن مبل و صندلی را بخوانید. از معایب این نوع پارچه می‌توان به آسیب پذیری در برابر اجسام تیز، چسبندگی بدن به مبلمان به دلیل عدم عبور هوا در بافت پارچه، انتقال سرما و گرما به بدن وکم بودن طیف رنگی پارچه اشاره کرد.

کتان:

۴. پارچه مبلی کتان پارچه کتان با پارچه نخی خیلی شباهت دارند و از الیاف گیاهی است. مانند پارچه نخی خیلی زود چروک می‌شود و در برابر لک مقاومت می‌کند. این پارچه قابل شستشو بوده و صاف و درخشان است. سایش سریع و شستشوی دشوار از معایب این پارچه است، اما همچنان در صدر جدول انواع پارچه مبلی است.

جیر:

۵. پارچه مبلی جیر پارچه جیر خیلی از لحاظ ظاهری به پارچه چرم و مخمل نزدیک است. این پارچه از پوست بز و گوساله بدست می‌آید. در بازار این پارچه را با نام‌هایی دیگر همچون: چرم جیر، چرم مخمل نما می‌توان یافت.

مخمل:

۶. پارچه مبلی مخمل همه ما با این پارچه آشنا هستیم، پارچه‌ای با پرز‌های نازک، لطیف و نزدیک به هم. این پارچه جزو پارچه‌هایی هست که همیشه در بازار مد بوده و می‌توان آن را یار همیشگی بازار پارچه مبل دانست.

به عنوان مثال در غالبا مبل‌ها از پارچه مخمل استفاده می‌شود. مسلما به دلیل تنوع خیلی بیشمار در طرح، رنگ و بافت طرفداران زیادی را به خود جدب کرده است. این پارچه گزینه مناسبی به عنوان پارچه مبل، کوسن و پرده است.

پارچه مخمل کبریتی، مخمل نانو، فلوک (مخمل با چاپ نقشه روی آن) هم از انواع این پارچه است.

 نانو

۷. پارچه مبلی نانو از باکیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین انواع پارچه مبلی در بازار می‌توان با پارچه نانو اشاره کرد، اسان و مدرن. مزایای بیشماری را می‌توان برای این پارچه نام برد، برای مثال: ضد آب و ضد لک، آنتی باکتریال، ضد حریق، لطیف و راحت، مقاوم بودن در برابر مواد شوینده را نام برد.

پس با خیال راحت از این پارچه به عنوان پارچه مبلی خود استفاده کنید و سالیان متوالی آن را در دکوراسیون خود داشته باشید.

ساتن:

۸. پارچه مبلی ساتن ساتن پارچه‌ای با طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون است. دارای بافت نازک، براق و لغزنده هست و فرم مجلسی برای مبل ایجاد می‌کند. این پارچه به دلیل لغزنده بودن وقت استفاده از مبل، آدم را دچار مشکل می‌کند. در ضمن پاک کردن لک روی پارچه ساتن شغل خیلی دشواری است!

جین:

۹. پارچه مبلی جین یکی از سبک‌های نوین و دارای طیف رنگی آبی است. از نوع پارچه پنبه‌ای بوده و بافتی ناهموار دارد. پارچه جین دارای دوام و استحکام بالا هست و فضایی جدید به خانه شما می‌دهد.

ریون:

۱۰. پارچه مبلی ریون پارچه ریون سبک، دارای قابلیت کشسانی، تنوع در نقشه و رنگ خیلی است. می‌توان به یکی از عیب‌های این پارچه مانند پارچه ساتن، به لغزندگی پارچه وقت نشستن بر روی آن، عدم مقاومت تعداد زیادی در برابر آب و رطوبت، چروک شدن اشاره کرد. استقامت بالایی در برابر سایش دارد.

ویسکوز:

۱۱. پارچه مبلی ویسکوز این پارچه با توجه به اینکه از الیاف طبیعی است، یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود. به نسبت پارچه‌های پنبه‌ای خیلی براق‌تر است. جذب رطوبتی بالایی دارد، اما مداومت این راندمان منجر کاهش عمر این پارچه خواهد شد. این پارچه خاصیت ارتجاعی کمی دارد و سریع چروک می‌شود.

نایلونی:

۱۲. پارچه مبلی نایلونی این پارچه دارای مقاومت بالایی هست و معمولا آن را با بافت مخمل ترکیب می‌کنند. مقاومت بالایی در برابر سایش و کشش دارد و رطوبت کمتری به خود جذب می‌کند. پارچه‌های نایلونی به نور مستقیم آفتاب خیلی حساس هستند.

پلی استر:

۱۳. پارچه مبلی پلی استر این پارچه به چهره واقعا مصنوعی بدست می‌آید و خیلی مقاوم و با دوام است. این مقاومت بیشمار را حتی در برابر نور مستقیم آفتاب و چروک شدن نیز حفظ می‌کند.

انواع دیگر پارچه رومبلی:

دیگر انواع پارچه مبلی از دیگر انواع پارچه مبلی در بازار می‌توان به پارچه کریستال، شانل، مازارتی، گلیم و جاجیم، بافت کنفی (گونی)، بوگاتی، پاتریس، پرفکتو، پرستیژ، چلسی، سرتکس، رویال، ونوس، مکس، پورشه و تایتانیک اشاره کرد.

به عنوان مثال پارچه‌های کریستال دارای طرح‌های گلدار و براق هستند و زیادتر برای مبل‌های استیل سلطنتی همچون مدل مبل مصری به شغل می‌روند. پارچه مبلی کریستال نکته: هرگز سراغ پارچه‌های کشی به عنوان پارچه مبلی نروید. این پارچه‌ها بعد از چند نوبت استفاده از مبلمان حالت اولیه خود را از دست می‌دهند و دیگر به حالت اولیه بر نمی‌گردد.

نکاتی برای خرید انواع پارچه مبلی

تراکم پارچه:

تراکم پارچه از موارد خیلی مهمی هست که هنگام خرید باید به آن خیلی توجه کنید. اگر پارچه مورد نظر تراکم خوبی نداشته باشد در هنگام نشست و برخاست، جابه جایی و کشش خراشیده می‌شود و از زیبایی پارچه روز به روز اندک می‌شود. رنگ پارچه: برگزیده رنگ‌ها و طرح‌ها در بین تنوع بی نهایت بازار شغل سختی خواهد بود.

اما مواردی که ذکر می‌شوند را در یاد داشته باشید.

رنگ پارچه:

رنگ پارچه مبل را با توجه به رنگ دکوراسیون داخلی، مقدار استفاده از مبلمان، تعداد آدم خانواده (تعداد کودکان خردسال) برگزیده کنید.

مسلما خانه‌ای با تعداد رفت و آمد در هفته و یا با وجود فرزندان خردسال باید رنگ‌هایی مناسب و کمی تیره را در نظر بگیرند تا در اثر استفاده مدام دیرتر لک بشوند. انواع پارچه مبلی تنوع پارچه‌های مبلی خیلی بیشمار است، اما به‌طور کلی شامل سه حالت زیر می‌شود.

مبل

سرویس خواب

میز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *