چیدمان منزل

طراحی دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن 2022

طراحی داخلی منزل

در هر خانه‌ای دکوراسیون (decoration) قسمت پذیرایی و نشیمن ارزش ویژه ای در بین دیگر قسمت های خانه دارد. این فضا بیشتر در گپ و گفت ‌ها و دورهمی ها و مهمانی ها در این قسمت قرار گیرد. معمولا وسایل گرمایشی و سرمایشی هم در این قسمت از خانه قرار دارد. بیشتر افراد خانواده در این فضا وقت خود را می گذرانند.

همین قضیه ارزش این را نشان می دهد که چیدمان دکوراسیون داخلی منزل شما در قسمت پذیرایی و نشیمن می تواند تا چه حد حائز ارزش باشد. در صورتی که شما سبک جدید را برای خانه خود برگزیده کرده باشید.

و از مبل راحتی برای دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کرده باشید می توانید یک محیط خیلی مناسبی برای استراحت و رهایی از تنش های روزمره خود داشته باشید.  اگر سبک کلاسیک یا سلطنتی را برگزیده کرده اید، خانه ی شما همیشه آماده ی برگزاری هر نوع مهمانی خواهد بود.

در نظر داشته باشید که در کنار این موارد بهتر هست که فضای نشیمن شما نور کافی و مناسبی داشته باشد و نوع چیدمان مبل های شما طوری باشد که نه فاصله آن ها به قدری بیشمار باشد که آدم برای رابطه با هم دچار ایراد شوند و نه فاصله آنقدر اندک باشد که محیط شلوغ و به هم ریخته دیده شود.

قرارگیری مبلمان در دکوراسیون

نحوه قرار گیری مبل ها در دکوراسیون نشیمن ارزش زیادی دارد و همچنین بااهمیت هست که شما از چه رنگ هایی در فضای اتاق نشیمن خود استفاده می کنید و مبل هایی که خریداری کرده اید و همچنین فرش ها و پرده ها به چه رنگی خریداری شده اند.

چون برقراری هارمونی در رنگ ها خانه را زیباتر می کند. در کنار این وسیله های اصلی که دکوراسیون اتاق نشیمن شما را رقم می زنند وسایل‌تزیینی هم در محیط وجود دارد که تهیه صحیح آن ها می‌تواند این زیبایی را چند برابر کند و همچنین شما می توانید در قسمت سالن پذیرایی از پرده های استفاده کنید.

که زیبایی اتاق نشیمن شما را چند برابر می کنند یا نواقص آن را می پوشانند. ارزش نورپردازی در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی همانگونه که گفته شد علاوه بر اینکه خرید وسایل مناسب برای یک دکوراسیون جذاب ارزش خیلی زیادی دارد داشتن نور مناسب و نورپردازی های اصولی در یک محیط می تواند این زیبایی را زیادتر به چشم مخاطبان آن بیاورد و اگر فضای خانه شما نورپردازی خوبی داشته باشد و بتوانید از پنجره هایی که اندازه های مختلفی دارند و یا از سقف های گوناگون استفاده کنید تا نور پردازی های طبیعی هم داشته باشید این نور پردازی ها در دکوراسیون داخلی شما تاثیر مثبت زیادی خواهد داشت.

ارزش چیدن مبل ها در دکوراسیون نشیمن امروزه در زیادتر خانه ها حتی خانه های خیلی کوچک و آپارتمانی انواع و اقسام مبل ها در سبک های گوناگون و در رنگ های گوناگون مشاهده می شود که این نشان دهنده علاقه آدم به استفاده از این وسیله ها هست و نحوه چیدن این مبل ها می تواند تاثیر زیادی در جلوه ظاهری دکوراسیون منزل شما داشته باشد.

طراحی دکوراسیون منزل

چیدمان در منزل

ممکن هست تا به حال به این مورد برخورده باشید که بعضی از آدم با وجود هزینه ها و وقتی که برای خرید وسیله های خانه مانند مبل ها و غیره می گذارند اما چون آگاهی کافی در مورد اصول و قواعد چیدمان ندارند در نهایت نمی‌توانند دکوراسیونی که مد نظر آن ها بوده را داشته باشند و نتیجه  آنقدر که باید خوب از آب در نمی آید.

اما اگر شما برای چیدن مبل ها اصول را در نظر بگیرید این اتفاق نمی افتد و در مورد نحوه چیدمان مبلمان در محتوا های گوناگون به طور مفصل قوانین را برای شما خواهیم گفت که اگر از آن ها پیروی کنید می توانید بهترین چیدمان را در خانه خود داشته باشید. برای چیدن مبل ها در نظر داشته باشید که بهتر هست مبل ها در مرکزیت یک محیط و دور هم باشند

چون اگر شما مبل ها را به چهره قطاری در کنار دیوار بچینید فضای خانه شما مانند سینما یا ایستگاه قطار می شود و فضایی که در پیش روی شما قرار می گیرد گیرایی لازم را نخواهد داشت.

خرید وسایل مورد لازم دکوراسیون با توجه به ابعاد خانه برای خرید وسایل مورد لازم دکوراسیون خود قطعا به اندازه و ابعاد فضایی که در اختیار دارید توجه کنید و متناسب با فضایی که در اختیار دارید وسایل را خریداری کنید.

خریدن وسایلی که خیلی کوچکتر یا بزرگ‌تر از فضای در دسترس شما باشد منجر می‌شود که شما هم برای چیدمان آن ها دچار ایراد شوید و هم در نهایت نتیجه مطلوبی که می خواهید به دست شما نیاید.

تناسب فرش و پرده

از دیگر مواردی که باید برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل پذیرایی و نشیمن در نظر بگیرید این هست که از فرش ها و پرده هایی که با هم تناسب داشته باشند و با سبک انتخابی شما برای دکوراسیون خانه مطابقت داشته باشند استفاده کنید.

چون تعادل و توازن در محیط منجر زیبایی می شود و اگر شما این تعادل و توازن را با برگزیده وسیله های نامناسب به هم بزنید نمی توانید دکوراسیون جذابی در خانه خود داشته باشید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی دکوراسیون پذیرایی و نشیمن در هر خانه ای می تواند تاثیر زیادی در انرژی و حال و هوای آن خانه داشته باشد و اگر کسی که وظیفه چیدمان دکوراسیون داخلی خانه را بر عهده دارد نسبت به این قضیه حساسیت بیشتری به خرج دهد و سعی کند تمام اصول و قواعد را در چیدمان دکوراسیون داخلی پذیرایی رعایت کند،

قطعاً فضای آن خانه نسبت به دیگر خانه ها، منحصر به فرد تر و زیباتر خواهد بود. چون حتی با وسیله های خیلی اسان و ارزان قیمت می توان با رعایت اصول و قوانین، چیدمان دکوراسیون داخلی را رعایت کرده و یک نتیجه خیلی چشم نواز و مطلوب را به دست آورد.

سخن پایانی

خرید صحیح وسایل با آگاهی کافی و همچنین برگزیده یک سبک مناسب، با توجه به فضای خانه و چینش صحیح وسایل در سر جای خود، می‌تواند چیدمان دکوراسیون داخلی خانه را به بهترین شکل ممکن تبدیل کند. برای اینکه دکوراسیون داخلی پذیرایی شما چشم گیر و موثر باشد خواهید توانست

در کنار مبلمان، میز جلو مبلی و میز تلویزیون و غیره از گلدان ها و وسایل تزئینی و دکوراتیو دیگر نیز استفاده کنید. همچنین تابلوهای تصویر هنری یا مجسمه ها و گلدان ها می توانند این محیط را جذابتر کنند.

توجه داشته باشید که وسایل دکوراتیو و تزئینی هم باید مطابق با سبک خانه شما خریداری شوند. وسایل تزیینی که در چیدمان دکوراسیون جدید به کار می روند با وسایل تزئینی دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی و همچنین اشرافی شباهتی ندارند. باید به این نکته در طراحی و تزئین دقت کنید.

سوالات متداول

مکان مبلمان

1- بهترین نوع مبلمان برای قرارگیری در قسمت پذیرایی و نشیمن کدام است؟

انتخاب سبک مبل بستگی به سلیقه شخصی آدم و سبک دکوراسیون منزل شما دارد.

اما به طور کلی باید مبلی را برای این قسمت برگزیده کنید که از نظر استاندارد واقعا تایید شده باشد. برای نشست و برخاست روی آن و همچنین پذیرایی دچار ایراد نشوید و تعداد قطعات ست مبلمان را دقیقا متناسب با ابعاد محیط برگزیده کنید.

پرده:

2- بهترین نوع پرده پذیرایی کدام است؟

در برگزیده پرده پذیرایی باید علاوه بر زیبایی به کیفیت و مقصود و جنس آن توجه کنید. چون پرده ها قسمت قابل توجهی از طول دیوار را به خود اختصاص می دهند. اگر اتاق شما نور کمی دارد می توانید از پرده های تور یا حریر استفاده کنید. نور در این پرده ها به راحتی وارد می شود. یا اگر قسمت نشیمن شما آفتابگیر هست و می خواهید میزان نور ورودی را کنترل کنید می توانید از پرده های ضخیم تر استفاده نمایید.

مکان قرارگیری تلویزیون

3- بهترین جا برای قرارگیری تلویزیون در قسمت پذیرایی و نشیمن کدام است؟

بهتر هست تلویزیون ها را در جایی قرار بدهید که جلوی رفت و آمد و تردد نباشد. این مکان جز نقاط کانونی خانه باشد و و در جایگاه دید مرکزی نسبت به صفحه تلویزیون باشد.

نحوه چیدمان

4- نحوه چیدمان مبلمان در قسمت پذیرایی و نشیمن به چه صورت است؟

برای اینکه چیدمان مبل در قسمت پذیرایی به بهترین چهره انجام شود بهتر هست از بزرگترین قطعه شروع کنید. سپس آن را در جایگاه مقابل نقطه کانونی قرار بدهید و بقیه قسمت ها را با توجه به آن بچینید.

بودجه

5- چگونه می توان با کمترین هزینه به دکوراسیون قسمت پذیرایی تنوع داد؟

اگر از نظر مالی موقعیت تعویض مبلمان و دیگر وسایل قسمت پذیرایی و نشیمن را ندارید.  می توانید با تعویض روکش مبل ها تنوع چشمگیری به فضای نشیمن و پذیرایی خود بدهید. سپس سعی کنید در برگزیده روکش مبل دقت زیادی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *