میز ناهار خوری

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش 1–12 از 19 نتیجه

میز ناهار خوری

خريد ميز ناهار خوري در مدل‌هاي مختلف

ميز ناهار خوري، از جمله وسايلي که در چيدمان داخلي منزل کاربردي و مهم به نظر مي‌رسد. طرح‌هاي مختلفي از اين وسيله در اندازه‌هاي متفاوت با متريال مختلف توليد و عرضه مي‌شود. متداولترين مدل‌هايي که ساخته مي‌شود داراي اشکال هندسي هستند.در اين مقاله شما قرار است با مدل‌هاي مختلف ميز غذاخوري آشنا شويد تا در هنگام خريد زيبا‌ترين مدل را هماهنگ با دکور منزلتان انتخاب کنيد تا علاوه بر ايجاد هارموني در فضا به خوبي از اين وسيله استفاده کنيد.

انتخاب ابعاد استاندارد براي خريد ميز ناهار خوري جديد

امروزه ميز غذاخوري يکي از وسايل مهم  هر خانه‌اي است. ابعاد استاندارد آن موجب مي‌شود نشستن بر روي آن راحت و تناول غذا لذت بخش شود در نتيجه هضم غذا نيز به طور کامل صورت گيرد. ارتفاع استاندارد ميز، نحوه چيدمان و جمع کردن ظروف بر روي آن را آسانتر مي‌کند.

آن را مقايسه کنيد با سفره‌اي که در زمين پهن مي‌شود، نحوه نشستن چهار زانو، جمع و پهن کردن آن که موجب مي‌شود بيش از حد خم شويد. مسلما کار را براي شما سهل مي‌کند و از فشار آوردن زياد به ستون فقرات جلوگيري مي‌شود. اغلب اختلالات گوارشي به وجود آمده در اثر نشستن ناصحيح بر روي زمين است.

توجه به اشکال استاندارد در هنگام خريد ميز ناهار خوري جديد

استانداردترين اشکالي که براي ميز غذاخوري وجود دارد اشکال هندسي نظير مربع، مستطيل و دايره است. انتخاب ميز غذاخوري گرد براي کساني مناسب است دوست دارند حس دور هم بودن را در زمان غذا خوردن داشته باشند. از مزيت‌هاي آن اشغال کردن فضاي کمتر است. ميزهاي مربعي نيز براي خانواده‌هاي کوچک و فضاهاي کوچک ( نهايتا تا 3 نفر ) طراحي مي‌شود.

اگر قصد خريد ميز ناهار خوري مدرن براي بيشتر از 4 نفر را داريد مي‌توانيد از بين مدل‌هاي مستطيلي انتخاب کنيد. با توجه به فضاي مورد نظر شما، ميز غذاخوري مستطيلي به راحتي جاگير خواهد شد. اندازه طول ميز مستطيلي نشان دهنده تعداد صندلي‌هايي است که قرار است چيده شود. شما مي‌توانيد براي تعداد 6 نفر، تا بيشتر از 12 نفر را با توجه به نياز خود انتخاب کنيد. براي فضاهاي کوچک ميزهاي نقلي، کوچک و شيک و همچنين مدل تاشو نيز موجود است.

انتخاب بهترين مدل‌ براي خريد ميز ناهار خوري پايه چوبي

عموما در توليد ميز غذاخوري از مواد اوليه متفاوتي به کار گرفته مي‌شود و از چوب مي‌توان به عنوان رايج‌ترين نام برد. متريال‌هاي مصرف شده، اندازه و کيفيت ساخت، در قيمت نهايي تاثير گذار است. خريد ميز ناهار خوري پايه چوبي با توجه به مقاومت و استحکام آن، صرفه اقتصادي دارد. مي‌توانيد فضاي دکوراسيون منزلتان را با ميز غذاخوري پايه چوبي هماهنگ کرده و بچينيد.

مقاومترين ماده‌اي که در توليد ميز غذاخوري کلاسيک استفاده مي‌شود چوب روس يا راش است. قيمت‌ اين غذا خوري‌ها به عوامل مختلفي بستگي دارد. ميز غذاخوري‌‌ سلطنتي اصولا منبت کاري شده است و از 6 نفره تا بيشتر قابل سفارش است. هرچه جزئيات و تراش خوردگي در اين سبک بيشتر باشد در قيمت آن نيز تاثير دارد. به طور کلي اگر بودجه زيادي براي خريد ميز غذاخوري نداريد بهتر است از انتخاب اين سبک خودداري کنيد.

براي خريد ميز ناهار خوري مدرن يکي از بهترين مدل‌ها چستر است که اين روزها بسيار ترند شده است. در هنگام سفارش به رويه کوبي‌هاي آن و همچنين مقاومت در برابر لکه و رطوبت به طور کلي به کيفيت و تميزي کار دقت کنيد. براي اينکه ميز دوام بيشتري داشته روي سطح آن را با شيشه مي‌پوشانند.

اين روزها اگر به رستوران‌ها و کافه‌ها سر زده باشيد مدل چستر را زياد مي‌بينيد. از مزيت‌هاي وجود شيشه تميزي راحت آن است پس با خيال هر چند بار که نياز است تميز کنيد. معمولا از شيشه‌هاي ضخيم در توليد آن استفاده مي‌کند که علاوه بر بالا رفتن مقاومت به راحتي و با يک دستمال تميز ‌مي‌شود.

نکاتي که در تهيه ميز غذاخوري بايد رعايت کنيد

با رعايت نکاتي قبل از خريد ميز ناهار خوري، روند سفارش آن را آسان کنيد. مهمترين کار مشخص کردن محدوده‌اي است که قرار است ناهار خوري قرار داده شود. بهترين مکان نزديک آشپزخانه است يا در جايي که مانع رفت و آمد راحت نباشد. مي‌توانيد اندازه فضاي مورد نظر خود را با متر اندازه بگيريد. نحوه قرار گرفتن صندلي‌ها بايد طوري باشد که فضاي کافي براي جابجايي و رفت و آمد داشته باشيد.مورد مهم بعدي سبک دکوراسيون شما است که تعيين کننده سبک ميز غذاخوري است، بايد بدانيد که سبک مدرن دوست داريد يا کلاسيک.

اين مورد براي ايجاد تناسب و هارموني بين ميز و ساير وسايل موجود در اتاق اهميت دارد. براي انتخاب درست بايد به رنگ و ابعاد اين وسيله نيز دقت نماييد. احتمالا براي شما اتفاق افتاده که تعداد زيادي مهمان دعوت کرديد و جايي براي نشستن وجود ندارد. در اينجا صندلي‌هاي غذاخوري بيشتر کارايي دارد. در صورتي که از لحاظ سبک و ابعاد و رنگ با مبلمان خانه هماهنگي داشته باشد فضاي دلنشيني ايجاد مي‌شود.

داشتن عکس از فضاي خانه به شما در انتخاب و خريد ميز ناهار خوري پايه فلزي بسيار کمک مي‌کند. امروزه اکثر فروشگاه‌هاي مبلمان، داراي نرم افزار شبيه سازي فضاي داخلي هستند که شما را در انتخاب ميز غذاخوري با سبک دلخواه بيشتر ياري مي‌دهند. سعي کنيد که از اين مزيت حتما استفاده کنيد و در کنار آن از مشاوره‌هايي که در اختيار شما مي‌گذارند بهره‌مند شويد.

نکاتي در مورد انتخاب ميز غذا خوري بزرگ

اگر فضاي مورد نظر شما بزرگ است و بودجه کافي داريد، خريد ميز ناهار خوري پايه فلزي، گزينه پيشنهادي ما براي متفاوت شدن  فضاي اتاق شود. مخصوصا وقتي تعداد مهمانان شما زياد است و پذيرايي کردن با محدوديت همراه است. بيشترين درخواست‌ها براي خريد ميز غذاخوري معمولا ابعاد 2 تا 8 نفر است.

هر چه ابعاد آن بزرگتر شود قيمت آن نيز بيشتر مي‌شود و دليل آن نيز طبيعتا استفاده از متريال بيشتر براي ساخت مربوط مي‌شود.براي اينکه، محدوده قرارگيري ميز غذاخوري را مشخص کنيد مي‌توانيد  فرش متناسبي را زير آن قرار دهيد تا به فضاي خانه روح و هويت دهد. استفاده از فرش يا موکت، مخصوصا در محل قرارگيري ميز غذاخوري تاثير زيادي در گرمي و زيبايي فضاي خانه دارد.

دقت به کيفيت و رنگ در زمان انتخاب ميز غذاخوري

از جمله اتفاقاتي که زياد براي ميز غذاخوري مي‌افتد مرطوب شدن با مايعات و لکه‌هاي مختلف نوشيدني و غذا است. قرار دادن آن در آشپزخانه باعث مي‌شود اتفاقات اينچيني زياد افتاده در نتيجه زودتر آسيب ببيند. هنگام خريد ميز ناهار خوري قسطي بايد به موارد اين چنين کاملا دقت کنيد و متريالي را انتخاب کنيد از که استحکام و مقاومت بيشتري در مقابل لکه و رطوبت برخوردار باشد. در انتخاب رنگ روشن براي ميز غذاخوري احتياط کنيد و آن را اگر با فضاي خانه و مبلمان هارموني دارد انتخاب کنيد در غير اين صورت تمرکز خود را در ساير رنگ‌ها بگذاريد.

خريد ميز ناهار خوري دسته دوم

اگر شرايط خريد غذاخوري نو را نداريد، بهترين گزينه خريد ميز ناهار خوري دسته دوم است. اگر از متريال خوب در ساخت آنها استفاده شده باشد داراي ظاهري سالم و آنتيک خواهد بود.

نکته‌اي که در هنگام خريد جنس دسته دوم بايد در نظر بگيريد سلامت و کيفيت محصول است.به علاوه اگر ظاهر آن، رنگ و پارچه باب مبل شما نبود مي‌توانيد با سپردن به کارگاه‌هاي تعمير مبل، از آنها بخواهيد که رنگ بدنه و پارچه مطابق سليقه شما تغيير دهند. همچنين ساير متريالي که فرسوده شده نيز تعويض خواهد شد.براي اينکه آخرين مدل‌هاي روز ميز غذاخوري را مشاهده نماييد و از قيمت آن‌ها مطلع شويد مي‌توانيد به وبسايت ما مراجعه نماييد.