دسته بندی: میز عسلی

نمایش 9 24 36

جلو مبلی و عسلی آنتیک

نمره 0 از 5

جلو مبلی و عسلی اسپارو

نمره 0 از 5

جلو مبلی و عسلی پازل

نمره 0 از 5

جلو مبلی و عسلی پدیده

نمره 0 از 5

جلو مبلی و عسلی پیچک

نمره 0 از 5

جلو مبلی و عسلی تیانا

نمره 0 از 5

جلو مبلی و عسلی کد ۲۹۹

نمره 0 از 5

جلو مبلی و عسلی گرد پازل

نمره 0 از 5

جلو مبلی و عسلی ملورین

نمره 0 از 5

مقدمه نکات مهم در خرید میزهای عسلی

میزهای عسلی، میزهایی کوچک و جمع‌وجوری هستند که دکوراسیون خانه شما را تکمیل می‌کنند. این میزهای کوچک، بسیار کاربردی هستند و کار پذیرایی از مهمان را راحت‌تر کرده‌اند. مبلمان شما بدون وجود عسلی قابل استفاده نیست. مثلا  تصور کنید وقتی مهمانی به خانه شما می‌آید، اگر این میز نباشد باید ظرف پذیرایی و فنجان چای خود را کجا بگذارد؟ در واقع مبل بدون میز بی‌معنی است. میزهای عسلی معمولا جزو سرویس مبلمان نیستند و می‌توانید آن‌ها را جدا تهیه کنید. این میز را می‌توانید در انواع مختلفی مثل میز عسلی استیل، میز عسلی سه تیکه و میز عسلی سلطنتی بسته به سلیقه خودتان بخرید. همچنین انواع جدیدتر این میزها در بازار هستند که در کنار قیمت مناسب، کیفیت خوبی هم دارند. در ادامه این مقاله راجع‌به تاریخچه ساخت میزهای عسلی، انواع و کاربرد آن بیشتر صحبت می‌کنیم.

 

 

میز عسلی

 

 

تاریخچه ساخت میزهای عسلی

این میزهای کوچک، تولیدات جدیدی نیستند و از سال‌ها قبل از آن‌ها استفاده می‌شده‌است. در واقع این میزهای کاربردی از سال‌ها پیش وجود داشته‌اند. از صدها سال قبل انسان‌ها برای گذاشتن وسایلی مثل کتاب، مجله، لیوان چای و چنین چیزهایی، میزهای کوچکی موسوم به میزهای عسلی را جلوی مبلمان یا نیمکت‌ها قرار می‌دادند. ویژگی مهم این میزها، ارتفاع کوتاه آن‌ها است. بعضی بر این باورند که میزهای عسلی ابتدا در انگلستان و در دوران رنسانس تولید و استفاده می‌شده است. اما نکته‌ای وجود دارد این است که میزهای دوران رنسانس در انگلستان، ارتفاع زیادی داشتند و هنوز بر سر اینکه میز عسلی (tea table) محسوب می‌شوند یا نه بحث است. همچنین در کشور ژاپن هم که مردم به نشستن روی زمین علاقه زیادی داشتند، میزهای با ارتفاع کم وجود داشته که برای خوردن غذا به‌کار می‌رفتند. به‌طور کلی دقیقا مشخص نیست که اولین‌بار چه کسانی این مدل میز را تولید و از آن استفاده کرده‌اند.

 

 

میز عسلی

 

 

انواع مختلف میزهای عسلی

با گذشت زمان و تغییر روش زندگی افراد، طراحی لوازم خانه مثل میزهای عسلی نیز دچار تغییر شده‌اند. این میزها را امروز می‌توانید در انواع مختلفی و بنا به سلیقه خود انتخاب کنید. همچنین محدوده قیمت این میزها با توجه به جنس و نوعشان متفاوت است. برای مثال میزهای عسلی ترک قیمت بیشتری دارند. اما شما می‌توانید میز عسلی تاشو ارزان قیمت هم بخرید. اتفاقا میز تاشو کاربردی‌تر است. این نوع میز به‌خصوص برای افرادی مناسبت هستند که فضای محدودی دارند. قابلیت تاشوبودن آن‌ها باعث می‌شود فقط هنگام نیاز این میزها را دربیاورید. شما می‌توانید پس از رفتن مهمان‌ها این میز را جمع کنید و در گوشه‌ای بگذارید. میز عسلی تاشو پایه فلزی هم کیفیت خوبی دارد و هم در اثر جابه‌جایی زیاد، خیلی سریع فرسوده نمی‌شود.

میز عسلی سه تیکه شیشه ای، نوع دیگری از این میزهاست که در عین سادگی و ظرافت می‌تواند بسیار کاربردی باشد. شیشه استفاده شده در این میز از نوع مرغوب است و مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه دارد. قیمت میز عسلی شیشه ای سه تیکه را می‌توانید از تولیدی میزهای عسلی جویا شوید. معمولا قیمت این میزها مناسب‌تر از سایر مدل‌هاست. البته اگر در خانه کودک خردسال دارید، بهتر است از میز عسلی استیل یا فلزی استفاده کنید. خوبی این میزها این است که تاریخ انقضا ندارند و حتی پس از خرید میز عسلی جدید می‌توانید باز هم از آن‌ها استفاده کنید. برای مثال وقتی از میزهای عسلی فلزی خود خسته شدید و میزهای جدید خریدید، می‌توانید روی میزهای قبلی گلدان یا مجسمه بگذارید.

میز عسلی گرد نوع دیگری از این میزهاست. این میز می‌تواند در جنس‌های مختلفی مثل چوب یا شیشه تولید شود. میز عسلی گرد چوبی معمولا پرطرفدارتر است. این میزها سبک هستند و جابه‌جایی آن‌ها راحت است. همچنین در برابر ضربه و فشار هم مقاومت خوبی دارند. محدوده قیمت میز عسلی چوبی جدید متفاوت است. قیمت تمام‌شده این مدل میزها، بستگی به طراحی و کیفیت جنس چوب به کاررفته در آن دارد.

 

 

میز عسلی

 

 

کاربرد میزهای عسلی

میزهای عسلی با اینکه کوچک‌اند، اما دست شما را برای طراحی دکوراسیون خانه خود باز می‌گذارند. این میزها باعث نظم بخشیدن به فضای خانه می‌شوند. شما می‌توانید با جابه‌جایی آن‌ها چیدمان‌های مختلفی را در خانه خود اجرا کنید. میز عسلی سه تیکه معمولا در سه اندازه بزرگ، متوسط و کوچک به‌فروش می‌رسد. میزهای عسلی بزرگ دست‌وپاگیرتر هستند و زیاد نمی‌توانید آن‌ها را جابه‌جا کنید. شما تنها با استفاده از یک میز عسلی ارزان قیمت می‌توانید روح تازه‌ای به خانه خود ببخشید.

استفاده از یک میز عسلی گرد که تم رنگی مناسبی با فرش‌ها دارد، فضای اتاق‌نشمین خانه شما دگرگون می‌کند. می‌توانید رنگ میز خود را طوری انتخاب کنید که یا مکمل رنگ مبل و فرش باشد، یا با آن‌ها در تضاد باشد. در نتیجه بدون نیاز به صرف هزینه زیاد، طراحی خانه خود را تغییر می‌دهید.

این میز پذیرایی از مهمان را راحت‌تر می‌کند. دیگر نیازی نیست وسایل پذیرایی را جابه‌جا کنید. می‌توانید لوازم پذیرایی را قبل از آمدن مهمان روی میز بگذارید و پس از رفتن او آن‌ها را جمع کنید. حتی اگر میزهای عسلی خود را عوض کرده‌اید، میزهای قبلی باز هم قابل استفاده هستند. می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان میز گلدان، یا وسائل تزئینی مثل مجسمه استفاده کنید.

 

 

میز عسلی

 

 

کاربرد میزهای عسلی در چیدمان منزل

شما می‌توانید از میزهای عسلی‌ مختلف برای زیباترکردن خانه خود کمک بگیرید. این میزها قیمت مناسبی دارند و نیازی نیست هزینه زیادی صرف کنید. شما تنها با استفاده از چند وسیله ارزان قیمت و این میزها می‌توانید تغییری اساسی در دکوراسیون داخلی خانه خود ایجاد کنید. مثلا می‌توانید یک ظرف تزئینی روی میز بزرگ‌تر بگذارید. بعضی میزهای عسلی دوطبقه هستند و به شما این امکان را می‌دهند که وسایل پذیرایی خود را در طبقه دوم آن‌ها قرار دهید. رنگ میز عسلی هم در دکوراسیون خانه موثر است. مثلا اگر رنگ مبلمان شما تیره است، بهتر است از میزهایی با رنگ روشن استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید در فضای خانه‌تان انرژی مثبت جریان داشته‌باشد، می‌توانید با گذاشتن شمع و گل‌های کوچک روی میز به آن تحقق بخشید. از ظرف‌های هماهنگ، سینی و مجسمه‌های مینیمال هم می‌توانید برای تزئین میزهای عسلی کمک بگیرید. البته حواستان باشد که هدف اصلی طراحی میزهای عسلی، راحت‌تر کردن پذیرایی از مهمان است. پس نباید روی میز را زیاد شلوغ کنید.

در هنگام خرید میزهای عسلی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

نکته مهم در هنگام خرید این میز، هم‌خوانی رنگ و ارتفاع آن با مبلمان شماست. برای مثال مبلمان سلطنتی نسبت به مبلمان راحتی و استیل ارتفاع بیشتری دارند. در نتیجه باید میزی با ارتفاع بلندتر را انتخاب کنید تا هنگام استفاده از آن‌ها احساس راحتی داشته باشید. جنس میز هم می‌تواند مهم باشد. شما باید با توجه به شرایط خود جنس میز را انتخاب کنید.

اگر کودک خردسال ندارید یا رفت‌وآمد زیادی ندارید، دست‌تان در انتخاب باز است و بنابه سلیقه خود می‌توانید هر نوع میزی را انتخاب کنید. اما اگر کودک خردسال دارید، بهتر است از میزهای مقاومی مثل میز عسلی استیل یا فلزی استفاده کنید. اگر هم با مشکل کمبود جا مواجه هستید، میز عسلی تاشو پایه فلزی بهترین انتخاب برای شماست. میزهای تاشو بسیار کاربردی هستند و دست‌وپاگیر نیستند. می‌توانید فقط هنگام نیاز از آن‌ها استفاده کرده و در مواقع دیگر آن‌ها را تا کنید.

نکته دیگر بودجه‌ای است که برای خرید میز در نظر گرفته‌اید. بسته به بودجه‌ای که دارید می‌توانید انواع مختلف میز از میز عسلی ترک گرفته تا میزهای تاشو ارزان قیمت را برای خود تهیه کنید. اگر دستتان در هزینه‌ها باز است، مسلما میزهای عسلی ترک کیفیت بهتری دارند. اما اگر نمی‌خواهید زیاد خرج کنید، نیازی نیست نگران باشید. شما می‌توانید انواع دیگر این میزها مثل میز عسلی تاشو ارزان قیمت را از بازار تهیه کنید. برای خرید این میزها می‌توانید سری به تولیدی‌ها بزنید.

 

 

میز عسلی

 

 

سخن پایانی

میزهای عسلی اگرچه کوچک هستند، اما نقش مهمی را در دکوراسیون خانه ایفا می‌کنند. اگر قصد خرید این نوع میزها را دارید، می‌توانید سری به تولیدی میز عسلی بزنید تا طرح‌ها و رنگ‌های مختلف آن‌ها را ببینید. همچنین در آنجا امکان مقایسه قیمت میز عسلی جدید و شیک هم وجود دارد. به‌علاوه می‌توانید قیمت میزهای مختلف مثل میزهای عسلی سه تیکه و میزهای عسلی سلطنتی جدید را هم در این تولیدی‌ها مقایسه کنید. خرید میز از محل تولیدی میزهای عسلی، قیمت مناسب‌تری خواهد داشت. زیرا با خرید از تولیدکننده واسطه‌ها حذف می‌شوند.

سبد خرید
Code Center
فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
حساب کاربری من

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟