تشک کودک

هیچ محصولی یافت نشد.

مهم‌ترین نکات در خرید تشک کودک و نوجوان

خوب خوابیدن در کودکان بسیار دارای اهمیت است، به طوریکه بر روی سلامت جسمانی و روانی کودک تأثیر زیادی دارد. کودکان به طور متوسط 12 ساعت در روز را می‌خوابند که این زمان در نوزادان بیشتر نیز خواهد بود. به این دلیل که آن‌ها نیمی از روز را در رختخواب می‌گذرانند، در نتیجه راحتی محیط خواب آن‌ها بسیار مهم است. انتخاب تشک کودک به عوامل زیادی بستگی داشته و به نیازهای فردی آن‌ها مربوط خواهد بود. در ادامه ویژگی‌های انواع تشک بچه عنوان شده، تا والدین بتوانند با آسودگی خاطر برای کودک خود خرید نمایند.

ویژگی‌های یک تشک کودک مناسب

مدل‌های زیادی برای تشک کودک (Baby mattress) وجود دارد. از انواع تشک‌های موجود در بازار می‌توان به تشک‌های فومی یا ابری، تشک فنری، تشک طبی فنری، تشک طبی و گاهی ارگانیک اشاره کرد. در روزهای اول تولد نوزاد می‌توان او را بر روی یک تشک کوچک و سفت خواباند.

قیمت تشک نوزاد به صورت گفته شده، گران نبوده و بعد از گذشت مدتی و بزرگ شدن کودک، از تشک‌های دیگر برای او استفاده نمود. یک تشک کودک مناسب از ویژگی‌های زیادی برخوردار بوده که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها بیان می‌شوند.

1. فشردگی تشک

در زمان انتخاب تشک کودک فانتزی یا ساده، باید به میزان فشردگی آن توجه نمود. تشک‌های فشرده‌تر انتخاب بهتری هستند. یکی از روش‌های ساده برای تست کردن میزان فشردگی تشک کودک و نوجوان، فشار دادن لبه‌های آن است. اگر به راحتی لبه‌ها فرو رفتند، یعنی تشک از فشردگی مناسب برخودار نبوده و دوام کمی دارد.

2. فنر داخلی

تشک‌های فنری به نسبت تشک‌های فومی دوام بیشتری دارند و این طول عمر بیشتر به علت وجود فنرهای استیل در تشک کودک است. تشک‌های فنری بهتر است دارای حداقل 150 فنر باشند و هرچه تعداد فنرها کمتر باشد، از طول عمر و کیفیت تشک نیز کاسته می‌شود. البته باید توجه داشت قیمت تشک کودک از نوع فنری، ممکن است بیشتر از نوع فومی باشد.

3. ضدآب بودن

در هنگام انتخاب تشک فانتزی نوجوان و کودک، تشک‌های ضدآب در اولویت هستند. به طور کل، جدا از بحث ادرار بر روی تشک، ریختن شیشه شیر و دیگر خوراکی‌ها کاملاً رایج و گاهاً عادی تلقی می‌شود. بنابراین انتخاب یک تشک ضدآب و یا یک محافظ تشک ضدآب می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

3. قابلیت شستشو

گرد و غبار و انواع لکه‌ها و کثیفی‌ها، ممکن است تشک کودک را غیرقابل استفاده نمایند، بدین صورت که برخی از کودکان به این گرد و غبار آلرژی داشته و به علت باکتری‌ها و میکروب‌های ایجاد شده در اثر کثیفی بیمار خواهند شد. به طور کلی تشک‌های کودکان به نسبت تشک‌های بزرگسال زودتر کثیف می‌شوند. پس قابلیت شستشو در مدل تشک فانتزی نوزاد پسر و دختر و کودکان بزرگتر یک ویژگی‌ مهم به حساب می‌آید.

4. امنیت تشک

برای کودکانی که نرده در اطراف تخت آن‌ها برای محافظت از کودک در هنگام غلتیدن وجود ندارد، بهتر است از تشک‌ کودک با خاصیت ارتجاعی کمتر استفاده نمود تا در اینصورت موجب افتادن کودک در هنگام خواب نشود.

5. وضعیت خواب

همانطور که در قبل نیز گفته شد، تشک کودک بهتر است کمی سفت باشد تا طول عمر آن بیشتر شود. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که ستون فقرات کودک در هنگام خوابیدن بر روی تشک، حالت طبیعی خود را حفظ کند. در نتیجه لازم از تا انعطاف و نرمی مدل تشک فانتزی نوزاد دختر یا پسر و کودکان بزرگتر به گونه‌ای باشد که بتواند از ستون فقرات او پشتیبانی کند.

بدین ترتیب قیمت تشک فانتزی کودک از نوع ترکیبی یا هیبریدی که در واقع ترکیبی از فوم و فنر هستند، بیشتر از سایرین بوده و به همان نسبت نیز انتخاب بهتری خواهد بود.

کلام آخر در رابطه با تشک کودک

انتخاب تشک کودک از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است تشک‌های کودکان از مراکز مخصوص و معتبر کالای خواب تهیه شوند تا از نظر کیفیت و ضمانت مشکلی در آینده به وجود نیاید. همچنین تشک‌های کودک، طرح‌های فانتزی زیادی داشته و که با توجه به جنسیت کودک و نوزاد می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد.

البته قیمت تشک عروسکی کودک با انواع ساده آن متفاوت است. باید توجه داشت که از خرید تشک‌های ارزان و دست دوم برای کودک و نوزاد جداً خودداری شود. باید توجه داشت که تشک کودک به صورت میانگین هر 7 سال یکبار باید تعویض گردد تا علاوه بر افزایش میزان کیفیت، متناسب با قد و وزن کودک باشد.

یک خرید اینترنتی مطمئن، نیازمند فروشگاهی است که بتواند کالاهایی متنوع، باکیفیت و دارای قیمت مناسب را در مدت زمانی کوتاه به دست مشتریان خود برساند و ضمانت بازگشت کالا هم داشته باشد؛ ویژگی‌هایی که فروشگاه اینترنتی وودن مبل سال‌هاست بر روی آن‌ها کار کرده و توانسته از این طریق مشتریان ثابت خود را داشته باشد.