دکوراسیون

۵ ایده برای پرکردن فضای خالی در اتاق نشیمن

شاید تا به حال شما نیز پس از چیدمان منزل خود با فضای خالی در اتاق نشیمن مواجه شده باشید. این فضاها پرت هستند و به زیبایی دکوراسیون منزل آسیب می‌رسانند. حتی گاهی ممکن است احساس کنید دکوراسیون منزل شما کامل است و چیزی کم ندارد، اما هنوز فضای خالی اتاق نشیمن به چشم می‌آید. این نوع فضاها اگر بلااستفاده به حال خود رها شوند، اتاق نشیمن ظاهری نامناسب پیدا می‌کند. خوشبختانه برخی ترفندها برای پرکردن فضای خالی در اتاق نشیمن وجود دارد که می‌توانید با استفاده از این ترفندها، علاوه بر پر کردن فضای خالی، از آن قسمت استفاده بهینه‌ای داشته باشید و به زیبایی دکوراسیون منزل خود بیافزایید. در این مقاله به روش‌های خلاقانه و متنوع برای پر کردن این بخش از خانه می‌پردازیم؛ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

استفاده از گیاهان و گلدان ها

یکی از بهترین راهکارها برای پر کردن فضای خالی اتاق نشیمن، قرار دادن گلدان گل و درختچه‌های طبیعی در گوشه‌ها و نقاط کور اتاق نشیمن است. با این کار می‌توانید آن فضاهای خالی که موجب جلب توجه دیگران می‌شوند را به زیبایی پر کنید و از طرفی فضایی باطراوت در منزل خود به وجود آورید. در واقع با این کار ضمن پر کردن فضای خالی، به اعضای خانواده روحیه نیز می‌بخشید. پیش از اینکه برای خرید گل و گلدان به فروشگاه مراجعه کنید، حتما میزان فضای خالی و پرت اتاق نشیمن را در نظر بگیرید و با توجه به ابعاد آن، گلدان مناسب را تهیه نمایید. دقت داشته باشید که این فضا در کنار پنجره قرار گرفته باشد و یا نور کافی برای رشد گیاهان طبیعی به آن‌جا برسد. گیاهان بزرگ برگ‌دار برای منازل بزرگ انتخاب مناسبی هستند و برای منازل کوچک‌تر می‌توانید از پیچک‌های آویزان و کاکتوس‌ها استفاده کنید.

ایجاد فضای حداکثری برای ذخیره سازی

یکی از اقداماتی که می‌توان برای پر کردن فضای خالی اتاق نشیمن انجام داد، استفاده از آن فضا برای ذخیره سازی است. این کار را می‌توان به روش‌های زیر انجام داد:
نصب قفسه: با نصب قفسه‌ در فضای خالی اتاق، علاوه بر پر کردن فضای خالی، می‌توانید محصولات دکوری ‌و یا کتاب‌های خود را در قفسه قرار دهید. به خرید مبلمان‌های دوگانه فکر کنید. برخی مبلمان‌ها از کشوها و قفسه‌هایی برخوردارند، بنابراین به نوعی از فضای خالی به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده خواهید کرد.

خرید میزهایی که در آن‌ها فضای اضافی تعبیه شده هم روش مناسبی برای پر کردن فضای خالی و استفاده از آن است. میزهای عسلی مدرن از قفسه‌هایی برای نگهداری کتاب و مجلات برخوردارند. یکی دیگر از ایده‌های خوب برای اتاق نشیمن، قرار دادن سبدهای چوبی در فضای خالی و گوشه اتاق است. در این سبدها می‌توان وسایل اضافی را قرار داده و در عین استفاده از فضا برای ذخیره سازی، به دکوراسیون جلوه زیبایی بخشید.
استفاده از پاف‌هایی که دارای فضای مخفی برای قرار دادن وسایل درون خود هستند هم می‌تواند راهکار موثری برای پر کردن فضای خالی اتاق نشیمن باشد. همچنین استفاده از بوفه که ضمن ایجاد فضای سطحی برای گل‌ها، کتاب، شمع و… دارای کشو هم هستند، راهکار موثری می‌تواند باشد.

نصب آینه

از دیگر ترفندهای کاربردی برای پر کردن فضای خالی اتاق نشیمن، استفاده صحیح از انواع آینه مانند آینه کنسول، آینه دکوراتیو و… است. آینه علاوه بر اینکه با بازتاب نور موجب افزایش روشنایی فضاهای داخلی منزل می‌شود، از نظر زیبایی نیز، به دکوراسیون داخلی جلوه‌ای خاص و شیک می‌بخشد. برای انجام این کار به نوع دکوراسیون منزل خود و سایر عناصر دقت کنید ت%