جایگزینی

میز جلو مبلی و عسلی و استاندارد آنها

ابعاد و متریال میز جلو مبلی و عسلی و استاندارد آنها

میز جلو مبلی و میز عسلی و جنس و ابعاد آنها

 

میز جلو مبلی و عسلی و استاندارد آنها و متریال و اندازه آنهامیز جلو مبلی یکی از اجزای جدا نشدنی مبلمان است و نبود آنها باعث ناقص جلوه داده مبلمان منزل ویژه دکوراسیون خانه، کاهش کارایی مبل خواهد شد. برخی از میزهای جلو مبلی ارتفاع کوتاهی دارند و طراحی آنها به گونه ای است که باید آن را مقابل کاناپه سه نفره قرار داد. در حقیقت این میز برای قرار دادن ظروف پذیرایی، کتاب، روزنامه و موارد این چنینی کاربرد دارند. این میزها که قالبا در دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن مورد استفاده قرار می گیرند.

 

متریال میز جلو مبلی

به طور کلی میز جلو مبلی دارای تنوع جنس و متریال می باشد اما با این حال معمولی ترین متریال برای آن از جنس چوب به ویژه چوب راش، افرا، بلوط  می باشد. اما بغیر از متریال چوب، از متریال های دیگری نظیر فلز، شیشه و استیل ضد زنگ نیز در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ابعاد و اندازه میز جلو مبلی و عسلی

میز جلو مبلی و عسلی و اندازه استاندارد آنبه طور کلی ابعاد استاندارد میز عسلی و سطح میز جلو مبلی می بایست ۵ سانتیمتر بالاتر از ازتفاع مبلمان کناری خود باشد. میز جلو مبلی در حالت عادی و استاندارد ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر ارتفاع دارد، ولی اگر ارتفاع مبلمان شما بیشتر است بهتر است از میز جلو مبلی مرتفع تری استفاده کنید. در برخی موارد ، ارتفاع میز های جلو مبلی باید ارتفاعی برابر دسته های صندلی داشته باشد یا حتی کمی پایین تر. چنانچه از روشنایی رومیزی استفاده می کنید ، باید ارتفاع نور آن در حالت نشسته روی خط دید کاربران باشد. طول میز های جلو مبلی معمولا حدود دو سوم طول مبل است.
اما قاعده کلی به اینگونه است که ارتفاع یک میز نباید کمتر از ۲٫۵ سانت از نشیمنگاه مبلمان و یا صندلی ها باشد و اندازه مناسب انتخاب شده برای این نوع میزها ۵ سانت بالاتر از ارتفاع نشیمنگاه می باشد.

 

میز جلو مبلی و انواع سبک های آن در دکوراسیون

علاوه بر دو سبک مدرن و کلاسیک در دکوراسیون سبک دیگری نیز وجود دارد به نام سبک روستیک که بیشتر از این سبک در خانه باغها و یا ویلاها استفاده می شود.این سبک در واقع همان سبک ساده و روستایی می باشد و تمامی متریال در این سبک از چوب می باشد.میزجلومبل به سبک روستیک ظاهری روستایی و قدیمی دارد.درست است که متریال این سبک مانند مبلمان به سبک کلاسیک از چوب است اما الگوهای ساده تری نسبت به مبل کلاسیک دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *