انواع پارچه های رو مبلی

پارچه رو مبلی :

همیشه باید سعی کنیم  در انتخاب پارچه رو مبلی، پارچه ای با تراکم بالا انتخاب کنیم که در صورت نشستن و برخاستن از روی مبل و یا فرو رفتن جسم تیزی در مبل، پارچه براحتی خراب نشود و طول عمر بالایی داشته باشد .

انواع پارچه های رو مبلی:

پارچه های رومبلی انواع گوناگونی دارند اما بطور کلی پارچه های رومبلی به سه دسته تقسیم می شوند:

پارچه های ترکیبی:

پارچه های مصنوعی شامل پلی استر، نایلون و …

پارچه های طبیعی شامل نخی، کتان، پنبه ای و …

پارچه های مخمل:

یکی از پارچه های زیبا و محکم، پارچه مخمل است. پارچه مخمل، بافت لطیف و استحکام بالایی دارد و تنوع رنگ بالای آن توجه بسیاری را به خود جلب کرده است .پارچه مخمل دو نوع نانو و کبریتی دارد .

پارچه های مازراتی:

این پارچه یکی از پارچه های مجلل و شیک محسوب می شود . این پارچه بسیارشبیه مخمل است اما پس از مدتی ساییده می شود و رطوبت را به خودش میگیرد .

پارچه های نانو:

پارچه های نانو پارچه های جدید و محبوبی در میان مردم هستند .از ویژگیهای خوب این پارچه میتوان به ضد لک بودن و ضد حریق بودنشان اشاره کرد .

پارچه های چرم :

این پارچه ها طرفداران زیادی دارند و در بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردارند، پارچه های چرم رطوبت را به خود جذب نمی کنند، ولی در برابر جسم تیز دوام بالایی ندارند و نگهداری آن نیاز به دقت دارد . این پارچه ها تنوع رنگ محدود دارند .

پارچه های نایلونی:

این پارچه ها استحکام و مقاومت بالایی دارند و رطوبت را به مقدار بسیار کمی به خود میگیرند. اما نباید این نوع پارچه را بمدت طولانی و در برابر نور مستقیم خورشید قرار داد .

پارچه های کتان:

این پارچه ها بافت منظمی دارند اما در برابر ساییده شدن مقاومت پایینی دارند و همچنین لکه ها را به خود جذب میکنند و تمیز کردن این نوع پارچه ها کار آسانی نیست .