چیدمان منزل

روش های انتخاب سبک و رنگ پارچه مبلی

خرید پارچه مبل

روش های انتخاب رنگ پارچه مبلی

در کنار توجه به نوع و کیفیت پارچه مبل، نکته مهم دیگر تناسب نقش، طرح و رنگ آن با دکوراسیون محیطی است که مبلمان در آن قرار می گیرد. و به نوعی کامل کننده سبک مبلمان خواهد بود.

اندازه و کاربری محیط از دیگر عواملی است که در انتخاب پارچه تأثیر خواهد گذاشت. در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که راهنمای خوبی برای انتخاب پارچه مبلمان به ویژه ار نظر رنگ و جنس پارچه مبلی به شما می دهد.

همچنین بخوانید: ویژگی های پارچه مبلی باکیفیت

انتخاب جنس پارچه مبلی

– هیچ گاه یک پارچه مبل با طرح های بزرگ و شلوغ را برای اتاق کوچک انتخاب نکنید.

– برای اتاق های نشیمن شلوغ و پر رفت و آمد سعی کنید که از پارچه های مقاوم تر و بادوام تر، با تنالیته های خنثی و ترجیحاً تیره تر استفاده کنید.

– رنگ های روشن تر معمولاً برای مبلمان کلاسیک و رسمی استفاده می شوند.

– سبک خاص شما نیز می تواند در مبلمان تجلی پیدا کند ، مثلاً می توانید مبلمانی انتخاب کنید که کمی غیرمعقول به نظر برسد یا جزئیات خاصی در اجرای فریم و رویه کوبی آن وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید: پارچه مناسب مبلمان کلاسیک

خرید پارچه مبل

انتخاب رنگ پارچه مبل

– اگر چند سالی مایل به استفاده از مبلمان خود هستید، بیشتر از پارچه هایی با زمینه خنثی (انواع قهوه ای، کرم، خاکستری) استفاده کنید.

– برای استفاده رنگی که دوست دارید در اتاقتان داشته باشید. یک یا دو تکه از مبلمان را با استفاده از رنگ یا یک بافت خاص از بقیه متمایز کنید.

– پارچه ای با رنگ قوی (نارنجی، قرمز، بنفش) را روی مبلی که فریمی با خطوط ساده داشته باشد، استفاده کنید. یا با استفاده از کوسن های رنگی رنگ دلخواه خود را به مبلمان اضافه کنید.

– اگر از بافت یا طرح های متفاوت در پارچه مبلمان استفاده می کنید، سعی کنید با استفاده از رنگ های مشابه، آنها را به هم متصل کنید.

استفاده از پارچه های مبلی طرح دار

– استفاده از پارچه مبلی های گلدار و طرحدار در اماکنی که پر رفت و آمد هستند باعث می شود لکه ها فوراً به چشم نیایند و در لابه لای نقوش محو شوند.

– پارچه‌ های مخملی براق و پرزدار برای مبلمانی که قرار است در خانه‌های کوچک‌تر چیده شوند، بهتر است و فضای خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. پارچه‌های مخملی مات و بدون پرز هم برای خانه‌های بزرگ‌تر مناسب‌تر هستند.

– اگر در خانه فرزند کوچک دارید، بهتر است رنگ پارچه مبلتان را از بین رنگ‌های چرک‌ تاب مانند رنگ کاراملی یا نسکافه ای و یا فیلی انتخاب کنید تا در اثر شیطنت بچه‌ها مدام کثیف و نامرتب به نظر نرسند.

– به طور کلی پارچه‌های مبلی یا ساده هستند یا طرح دار. منظور از پارچه طرح دار انواع گلدار و راه‌راه است. پارچه‌های ساده برای مبلمانی که قرار است در فضاهای کوچک‌تر چیده شوند، مناسب‌تر هستند و پارچه‌های گلدار هم مناسب فضاهای باز و بزرگ است.

– می‌توانید برای شکستن فضا و روح بخشیدن به محیط خانه، مبلمانی ساده با کوسن‌های گلدار یا برعکس را انتخاب کنید.

– می توانید رنگ و پارچه مبل خود را با کفپوش ، پرده و فرش و دکوراسیون داخلی خانه خود ست نمایید.

همچنین بخوانید: پارچه مبلی همنام با برندهای خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *